نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
30. خرداد 1395 - 20:23
می خواستند که شهردارشان از جنس خودشان باشد بیش از ۵۰گزینه داشتند، برای انتخاب اصلح آیتم هایی مشخصی داشتندو می خواستند که شهردارشان علاوه بر تخصص ،تعهد و تقوا هم داشته باشدکه عصاره آن ۵۰نفر دکتر محمود احمدی نژاد شد.

به گزارش آفتاب جنوب،سید سعادت الله حسینی پور در یادداشتی نوشت:امروز سالروز شهادت اسوه تقوا ،عارف ربانی ، زاهد شب زنده دار ، وزیر دفاع و حامی مسلمانان در الجزایر،فلسطین و لبنان و استاد جنگ های نامنظم؛ شهید "مصطفی چمران" است ؛کار نیک ودر خور تأملی است که در سالروز این عزیزان یادی از آنان کرده باشیم.

 

اینکه شاید برای دوستان جای سوال و شبهه باشدکه چطور یک شهید بعد از دو دهه از شهادتش می تواند در روندآرمان گرایی یک ملت تاثیر گذار باشدکه برای درک موضوع خاطره ای را بیان می‌کنم شاید دوستان به نقش ایشان در موفقیت دکتر احمدی نژاد بیشترآگاهی یابند".البته برای مخاطبان ابهامی پیش نیاید که بخواهیم این شهید بزرگوار را برای اهداف سیاسی مصادره نماییم».
 

در سال۸۳ _۱۳۸۲در رشته علوم سیاسی وابسته به دانشگاه شهید مفتح سپاه مشغول به تحصیل بودم در آن سال انتخابات شوراهای شهر و روستا برای دومین بار در ایران برگزار گردید و اتفاقا اکثریت احزاب حتی عده ای از ملی مذهبی ها هم برای شرکت درآن تاییدیه گرفته بودند.

 

استاد مرادی که خیلی خود را مدیون ایشان می دانم بعد ازاعلام نتایج شوراها گفتند:"که دانشجویان یک صفحه تحلیل در مورد انتخاب مردم در شوراها بنویسند و آن روز برای استادم اینگونه نوشتم"،در شهرهای کوچک ومناطق طوایفی ، قبیله ای و عشیره جای تحلیل باقی نمی ماندبخاطر اینکه مردم بیشتر بر اساس احساسات قومی و قبیله ای رای می دهندو سیاست کلان در انتخاب آنان چندان جایگاهی ندارد.اما در مورد کلان شهرها حکایت چیز دیگری است.

 

درآن دوره اکثریت کلان شهرها با وجودی که دولت ومجلس اصلاحاتی بودنداما به اصولگرایان رای داده بودندآنچه به ذهنم می رسدشاید دلیل عدم اقبال مردم به اصلاح‌طلب ها، سیاسی نمودن شوراها که کاری تخصصی در حوزه شهری بودونداشتن علم وتجربه کافی در این زمینه باعث گردیدتا مردم از انتخاب دوباره آنان استقبالی ننمایندرابتوان ذکر نمود.

 

در بین کلان شهرها تهران بیش از بقیه شهرها در انتخاب های آتی مردم تاثیر گذار بوده و هست.در تهران لیست های مختلفی برای بدست آوردن کرسی های آن نام نویسی کرده بودندویک لیست در بین آنان گمنام بودند،اما دارای تخصص کافی برای مدیریت شهری بودندو یک مشخصه دیگر هم داشتند؛مثلا می نوشتند مهندس... فوق لیسانس و دکترای عمران و یا معماری۳۰ماه جبهه و جانباز ۲۵درصد.

 

نام این گروه سیاسی که شاید کمتر ازیک سال از عمرشان می گذشت ،آبادگران بود وتنها فرد شناخته شده از این لیست فردی بود به نام مهندس "مهدی چمران" و اگر از اکثریت مردم همین الان هم سوال بفرمایید نمی دانند که مهندس چمران ،دارای چه مدرک مهندسی است.نام این مهندس با جبهه و جنگ و ارزشهای انقلاب عجین بود.مردم دو مطلب در مورد ایشان می دانستند.یکی اینکه ایشان برادر شهدچمران بزرگ قهرمان ایرانیان و مسلمانان است و دیگر اینکه ایشان مسؤول حفظ ارزشها و آرمان های دفاع مقدس می باشد.

 

خوب یادم است که برای استاد اینگونه نوشتم:مردم از چپ و راست و کارگزار دلزده شده اند و در بین مردم یاس و ناامیدی پیش آمده است و مردم برای رهایی از وضع موجود کم کم نگاه و نظرشان به آن طرف مرزها دارد کشیده می شودو شاید این آخرین فرصت برای آشتی ملت با حکومت باشد.

 

کم کم که این نگاه داشت به بیرون مرزها کشیده می شد؛توقفی بر سرنقطه صفر مرزی داشته است.مردم اینبار باخود گفتند:که این بچه بسیجی ها که امروز مهندس و دکتر شده اند. چندسال پیش امتحانشان را در دفاع از کیان و ناموس و شرف و مرزهای کشور را خوب پس دادند بیاییم یک بار دیگر به آنان اعتماد نماییم. شاید فرجی حاصل شدو اینگونه شد که مردم اینبار به لیستی رای دادند که نمادش ارزشها و شخص شهید مصطفی چمران بود.

 

بخاطر اینکه مردم هرآنچه از مهدی چمران در ذهن داشتند یا در مورد دفاع مقدس بود و یا در مورد خاطرات شهید مصطفی چمران وآن جماعت گمنام  شورای تهران را تشکیل دادند.

 

می خواستند که شهردارشان از جنس خودشان باشد بیش از ۵۰گزینه داشتند، برای انتخاب اصلح آیتم هایی مشخصی داشتندو می خواستند که شهردارشان علاوه بر تخصص ،تعهد و تقوا هم داشته باشدکه عصاره آن ۵۰نفر دکتر محمود احمدی نژاد شد.

 

با قبول مسؤولیت توسط دکتر احمدی نژاد تخصص در کنار تعهد قرار گرفت و دیری نپایید گروهی گمنام "فردی گمنام را شهردار خود نمودند"و آن شهردار در کمتر از دوسال رئیس جمهور ایران گردید و امروز نماد تفکری گردیده است که نه اصلاح طلب هستند و نه اصولگرا حزبی هستند.

امروز چپ و راست وکارگزار با آن مشکل دارند و درست همانند سال84در دور اول هیچ چهره شناخته شده ای از احزاب همراه و همگام با این فرد وگروهش نیست امروز این فرد به نماد انقلاب اسلامی و ارزشهای آن تبدیل شده است  وامروز طرفداران این فرد در همه زمینه ها حرف برای گفتن دارند؛نام این فرد محمود احمدی نژاد ملقب به "مردمی نژاد" است.
 

انتهای پیام/م

دیدگاه‌ها

آقاسیدتحلیلت درست بود اما حیف که این استوره مقاومت وانقلابی کمی تاقسمتی ازرفتارش دراعمال مدیریت تک قطبی شدوبیش ازاندازه خودبینانه بوددرعین حال هیچ کس اونمی شود

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها