نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
11. فروردين 1396 - 9:18
مراسم رونمایی از تندیس و نیز جشن تولد 90 سالگی پدر بوکس ایران با حضور تاجگردون ، فرزندان و نوه های این پیشکسوت بوکس در گچساران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، مراسم جشنواره بهار همدلی با حضور نماینده گچساران و باشت درمجلس،مدیر کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد،شهردارگچساران و جمعی از هنرمندان و مردم در پارک لاله  گچساران برگزار شد.

در این مراسم از تندیس حسن باشت باوی پدربوکس ایران رونمایی شدوهمچنین مراسم جشن تولد 90 سالگی پدر بوکس ایران با حضور تاجگردون و فرزندان و نوه های این پیشکسوت بوکس در منزل وی برگزار شد.

حسن باشت باوی در سال 1306 در آبادان متولد شد، او در سال 1323 ورزش بوکس را به صورت کلاسیک در شهر آبادان و زیر نظرآقای واگنر مربی انگلیسی آغاز کرد.

پدر بوکس ایران درسال1328 به مقام نایب قهرمانی کشور دست پیدا کرد و پس از کسب عناوین متعدد در مسابقات داخلی وخارجی درسال1337به کسوت مربیگری روی آورد.

او در سالهای 1351تا 1354مربی تیم ملی بود و توانست تیم ملی کشورمان را در بازی های آسیایی 1974 تهران به مقام قهرمانی برساند.

 

دیدگاه‌ها

سپاس از دکتر تاجگردون نماینده خوش سلیقه و بافکر که نگاه ویژه به پیشکسوتان دارد و ای کاش از تندیس مرحوم استاد گرانی پور(پدر هاکی)هم رونمایی میشد بازم جای تقدیر و تشکر داره
بازم دم تاجگردون گرم که جور تربیت بدنی ابادان و می کشه حالا با چه قیمت وبرای چی ......

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها