نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
18. آذر 1393 - 6:01
از دولت و جریان فکری حاکم که مدعی آزاد اندیشی است و در منابع و رسانه های خود بر رعایت حق بیان و اعتدال حرف می زنند بدور بود که امنیتی ترین روز دانشجویی را در تاریخ به نام خود ثبت کنند.

به گزارش آفتاب جنوب،یداله مرادی در یادداشتی نوشت:در شصت و یکمین سالگرد تولد شعار مرگ بر امریکا ، دانشجویان در سراسر کشور در دانشگاههای خود آماده برگزاری مراسمات این روز که آنرا متعلق بخود می دانند، بودند . اما در عمل تبدیل به روز  دولت شد و در بسیاری از مراکز آموزش عالی یا اجازه برگزاری این روز داده نشد و سخنرانیهای چهره های مشهور از نیروهای ارزشی را لغو کردند و یا یک نفر از مبلغان دولت تلاش کردند تا دانشگاه را به باشگاه سیاسی و دانشجو را به پیاده نظام یک جریان سیاسی بکشانند

 

  از دولت و جریان فکری حاکم که مدعی آزاد اندیشی است و در منابع و رسانه های خود بر رعایت حق بیان و اعتدال حرف می زنند بدور بود که امنیتی ترین روز دانشجویی را در تاریخ به نام خود ثبت کنند. حتی شرایط را به سمتی بردند که مراسم تقدیم تصویر شهید نادر مهدوی ، (شهید دانشجویی که چون اسطوره ای خلیج فارس را برای ناوگان فوق مدرن امریکا و متحدانش ناامن کرده بود و حیثیت نظامی آنها را به بازی گرفت)،به رییس جمهور را انجام نگیرد.وقتی قرار است عبدی ،معین،عارف ،فائزه هاشمی و شجاع پوریان و.......از دلتنگی و ناکامیهای خود افسانه بسازند چرا باید : سخنرانی مادر شهید علی محمدی شهید هسته ای را حذف کنند؟ مگر شریتعمداری می خواست چه مواردی را فاش کند که سخنرانی اش را لغو کردند؟چرا مانع برگزاری سخنرانی رسایی و نبویان و میرتاج الدینی و ......شدند؟ اگر راست میگویند که انتقاد آزاد است و دولت از نقد استقبال می کند !! چرا اجازه به منتقدین دولت ندادند؟ 

 

 باید اظهار تاسف کرد که خفقان دوران سازندگی دوباره در حال تکرار است و این روش یک دیکتاتوری مدرن است که با برچسب زدن به منتقدین به نام افراطی !!!!بیسواد!!!!بدون شناسنامه!!!! و حالا هم تازه به دوران رسیده ها!!!! مانع نقد عالمانه و تحلیلی از اوضع کشور می شوند . اما افراطیون فتنه 88 علمدار روز دانشجو می شوند.!! و غم انگیز تر آنکه سخنرانی نماینده بسیج دانشجویی  را در حضور رییس دولت هم لغو می نمایند!!! تا جاییکه باید اعلام نماید : "ما تفکر دانشجویی را فارغ از سیاست نمیدانیم ،هر چند با سیاست زدگی فضای دانشگاه مخالفیم ، ما فضای امنیتی دانشگاهها را بر نمی تابیم " و یا آقای احمد توکلی نماینده تهران که عملا با برنامه های این دولت تاکنون همراهی نموده هم فریاد برآورد که: "اقدام دولت در لغو سخنرانی منتقدان نه با اسلام سازگار است نه با قانون اساسی و نه با ادعای رعایت اعتدال ....این اقدامات بیشتر شبیه کارهای استبدادگونه است و نه آزادی خواهی و اعتدال."

 

 پس به گفته دکتر حیدری رییس سازمان بسیج دانشجویی :با نگاه امنیتی ، سخنرانی منتقدان حذف و به جای آنها منسوبان فتنه مجوز سخنرانی دریافت کردند .!!!حال جا دارد تا شانزده آذر امسال را روز دولت بنامیم و نه روز دانشجو .حداقل مطالبه دانشجویان به ریاست محترم جمهوری این است که بیایید کمی از رافت با غرب و 5+1 را با دانشجویان در روزیکه بنامشان در تاریخ ثبت شده داشته باشید .

 

 همه بدانند و بدانیم که 16 آذز روز مبارزه با خفقان است و چراغ روشنی بود که در سال 32 با بصیرت و خودآگاهی و تفکر دانشجویی در شعار مبارزه با استکبار روشن شد و در پیروزی انقلاب اسلامی تبلور یافت و این نماد زنده و پویا تا ظهور جضرت صاحب الامر والزمان (عج) تداوم خواهد داشت.

 

 تعهد دانشجویی شانزده آذر 32 سرآغاز یک تحول جدید و شناخت دشمنی جدید در ایران بود.تا آنروز امریکا در لباس دوست و همیار و همراه ایران برای طرح ملی شدن نفت محسوب می شد اما با کودتای 28 مرداد 32 و هدایت مستقیم این کودتا توسط امریکا ،این بصیرت و خودآگاهی دانشجوی فرهیخته بود که پشت دستکش مخملین ریچارد نیکسون ماهیت آهنی و چدنی را درک کرد و بدان اعتراض نمود .

 

سه آذرخش شهید در دانشکده پلی تکنیک تهران با خون خود دریچه جدیدی در شناخت دشمن این ملت را گشودند و همین سرآغاز مبارزه ی با امریکای جنایتکاری شد که در قالب اصل 4 ترومن چهره ای موجه و نقابی نفاق گونه از خود ارائه داده بود .بدین طریق بود که جهت مبارزه در ایران بسوی دشمن واقعی تعیین شد.

 

انتهای پیام/م

دیدگاه‌ها

احسنت به این قلم شیوا
این مطلب در پایگاه رسمی سازمان بسیج دانشجویی کشور bso.ir در بخش یادداشت، منتشر شد.
بنده تا حدودd موافق دولت تدبیر و امیدم و برای دولت محترم هم آرزوی موفقیت دارم اما چرا از سخنرانی این افراد توسط دولت جلوگیری بعمل آمد؟مگر آنها چه چیزهایی را قرار بود توضیح بدهند؟
بیان این نقد یعنی هنر و توانمندی و درک درست از اوضاع . حق این بود که امثال این فکر 16 اذر در دانگاههار عرض اندام مینمودند که هم مدافع انقلاب بودند و هم توطئه ها را خوب میشناسند . افرین بر مرادی و مرادیها

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها