نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
9. مهر 1399 - 12:53
آرامش و سکوت منطقه، آواز پرندگان و نسیم خوشگوار رودخانه در کنار دامنه های کوه خامی ویژگی های ارزنده دیگری است که برجذابیت شاه بهرام می افزاید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،شاه بهرام روستایی کوهستانی از توابع دهستان کوهمره خامی بخش مرکزی شهرستان باشت در کهگیلویه و بویراحمد است،این روستا در ۴۵ کیلومتری شمال غرب باشت و در مسیر جاده ارتباطی به چرام قرار دارد.

 شاه بهرام از جنوب به روستای فتح، از شرق به روستای شادگان و لار، از شمال به شهرستان چرام و از غرب به روستای نیمدور محدود می شود،اگرچه کشت و کار روستائیان در کنار باغ های جذاب منطقه، احساسی بی نظیر را به انسان هدیه می دهد.

شاه بهرام که رودخانه ای بسیار زیبا به همین نام آن را در بر گرفته ؛ علاوه بر دارا بودن چشم انداز های طبیعی، با آثار و مناظر تاریخی اش نگاه طبیعت گردان بسیاری را به خود معطوف داشته است.

از دیگر ویژگی های بارز این منطقه می توان به زیستگاه مناسب آبزیان و پرندگان مختلف نیز اشاره کرد، بنابراین آرامش و سکوت منطقه، آواز پرندگان و نسیم خوشگوار رودخانه در کنار دامنه های کوه خامی ویژگی های ارزنده دیگری است که برجذابیت شاه بهرام می افزاید.

درادامه برای دیدن این جذابیت ها با ما همراه شوید.

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها