نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
3. آذر 1402 - 14:01
حجت‌الاسلام هاشمی منش گفت: مسئولان باید جوانان را دریابند البته با یک برنامه‌ریزی قوی و منسجم می‌توان دغدغه جوانان گچسارانی که این روزها برای به‌کارگیری در پتروشیمی پروبال می‌زنند را برطرف کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت‌الاسلام سید عنایت هاشمی منش، امام‌جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت‌های این هفته گفت: بسیج از ارزشمندترین و ماندگارترین یادگارهای امام (ره) به شمار می‌رود امامی که خود بسیجی بود و بسیجیان را مصداق کاملی از ایثار، فداکاری، اخلاص و عشق به خدمت در جامعه می‌دانستند.

وی افزود: از ویژگی‌های بسیج مردمی بودن این قشر باعزت است و پایبندی به اصول و مبانی دینی و توانایی با هرگونه تهدید فرهنگی و نظامی از ویژگی‌های ممتاز بسیج است. امروز فرهنگ و تفکر بسیجی بسیار حائز اهمیت است چراکه جمهوری اسلامی در جهان قدرتمند است و روزبه‌روز بر این قدرت هم افزوده می‌شود.

حجت‌الاسلام هاشمی منش ادامه داد: موفقیت بسیج در عنصر معنویت و ایمان بسیجیان است امروز تفکر بسیجی را باید در غزه و فلسطین دید، غزه یک مدرسه و دانشگاه جهانی است که ساکنان آن درس صبر و مقاومت را در برابر ظلم به جهانیان عرضه می‌دارند.

امام‌جمعه گچساران گفت: امروز در غزه یک اتفاق بزرگ تمدنی در حال رخ دادن است و یک پرورشگاه انسان‌های بزرگ، تاریخ‌ساز و خواستگاه تحولات بی‌نظیر در تاریخ زندگی انسان‌ها به شمار می‌رود. طوفان الاقصی نماد آموزه‌های عمیق فرهنگی و تمدنی است و این درس‌ها و اندیشه‌ها را جوانان فلسطینی از بسیجیان عزیز ما فراگرفته‌اند درس‌های عظیمی که نتیجه اعتماد به وعده‌های الهی است.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد: آن روزها رشادت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس را شاهد بودیم و امروز نیز درس وحدت و اتحاد را در محور مقاومت می‌بینیم و امروز بزرگ‌ترین عامل استیصال دشمن نیز تاب‌آوری و مقاومت بی‌نظیر مردم غزه در تمام عرصه‌ها است که این مهم را از ملت بزرگ ایران اسلامی یاد گرفته‌اند.

وی ادامه داد: استکبار جهانی امروز جنگی ترکیبی در غزه به راه انداخته است درحالی‌که بمباران بیمارستان‌ها و حملات وحشیانه صهیونیست‌ها را شاهد هستیم اما ملت مظلوم فلسطین همچنان در برابر این جنایت‌ها مقاومت می‌کنند. عملیات طوفان الاقصی ساختارهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی را در هم شکست و شکستی غیرقابل ترمیم بر آن‌ها وارد کرد و این نشان می‌دهد به حول و قوه الهی زوال این غده سرطانی نزدیک است.

حجت‌الاسلام هاشمی منش اظهار کرد: آنچه امروز می‌تواند به غزه کمک کند و انتظار از همه ملت‌ها است اینکه با تحریم کالا، نفت و انرژی و قطع ارتباط با این غده سرطانی به مردم غزه کمک کنند. رهبر انقلاب فرمودند که دست غربی‌ها و موضع واقعی آن‌ها در مورد تغییر نژادی و حقوق دروغین بشر آن‌ها رو شده است لذا آن‌هایی که مدافع حقوق بشر هستند کجا نشسته‌اند و چرا همچنان سکوت کرده‌اند.

امام‌جمعه گچساران یادآور شد: رهبری انقلاب فرمودند که اسرائیل در شناسایی و نابودی حماس ناکام مانده است. امروز جمهوری اسلامی در تمامی حوزه‌ها نیز پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته است و آنچه امروز نظام احتیاج دارد اتحاد بیشتر و امید به آینده است و دشمنان بدانند آنچه تعیین‌کننده نظم جدید جهانی است جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

خطیب جمعه گچساران بیان کرد: هفتم آذرماه از طرف شورای انقلاب فرهنگی به نام روز فناوری و نوآوری نام‌گذاری شده است، استقلال در همه عرصه‌ها از شعارهای انقلاب اسلامی است و استقلال در عرصه اقتصادی برای ما و کشورمان اهمیت بالایی دارد و وابستگی اقتصادی عرصه‌های دیگر استقلال را هم تهدید می‌کند.

وی افزود: رهبر انقلاب در سال‌های اخیر اکثریت شعارهای سال را حول محور اقتصادی تعیین کرده‌اند و ما باید نسبت به اقتصاد ملی خودمان غیرت داشته باشیم و از کالاهای خودمان استفاده کنیم و هم تولیدکنندگان علاوه برافزایش باید محصولاتی باکیفیت و رقابت‌پذیر داشته باشیم.

حجت‌الاسلام هاشمی منش ادامه داد: وحدت و اتحاد مسئولین در شهرستان زبانزد است و این می‌تواند فضای خدمت را بیش از گذشته فراهم کند و ان‌شاءالله حضور امروز استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این شهرستان مایه خیروبرکت باشد.

امام‌جمعه گچساران گفت: خدمت بی‌منت به مردم هیچ‌وقت تشکر نمی‌خواهد تشکر واقعی را خداوند الهی دارد و تشکر واقعی را مردم عزیز با حضور در عرصه‌های مختلف دارند. اگر در انتخابات مردم کشورمان با مشارکت حداکثری حضور دارند یعنی صیانت از دستاوردها انقلاب و آنچه امروز باید تلاش کرد برای خدمت بیشتر به این مردم است.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد: دولت قدم‌های بسیار خوب زیربنایی برداشته است و نشان داده که دغدغه رفع مشکلات مردم را در سطح ملی دارد و امیدواریم هرچه زودتر اثرات این اقدامات جهادی را شاهد باشیم.

وی در ادامه خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: گچساران شهرستانی است که به بام نفت ایران معروف است و این شهرستان را باید با جوانان رشید 19 آبانش معرفی کرد جوانانی که مقابل رژیم پهلوی ایستادند و به مقام والای شهادت رسیدند. ظرفیت گچساران در حوزه انرژی، کشاورزی، منابع آبی و گردشگری کم‌نظیر است که می‌توان به‌عنوان قطب اقتصادی و قطب فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد باشد و استان را کمک کند.

حجت‌الاسلام هاشمی منش اظهار کرد: مسئولان باید جوانان را دریابند البته با یک برنامه‌ریزی قوی و منسجم می‌توان دغدغه این جوانان عزیزی که این روزها برای به‌کارگیری در پتروشیمی گچساران پروبال می‌زنند را برطرف کرد.

امام‌جمعه گچساران یادآور شد: جناب استاندار اگر امروز مردم شهرستان گچساران و جوانان نگران هستند که افراد غیربومی در گچساران به‌کارگیری شوند چون مشکل این است که خود بیکار هستند وگرنه هیچ‌کس با دوست و هم نوعش مشکلی ندارد، مسئولین گچساران می‌توانند اول فضای حضور جوانان شهرستان را در فضاهای خدمتی شهرستان فراهم کنند و بعد دیگران می‌توانند از این نعمت گسترده در گچساران بهره ببرند که این خود نیاز به تدبیر دارد.

انتهای خبر/

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها