نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
14. بهمن 1401 - 14:21
خطیب جمعه گچساران گفت:انقلاب اسلامی با وحدت و پیروی از ولایت فقیه به ثمر نشست و امروز هم به کوری چشم دشمنان گفتمان انقلاب اسلامی مرزهای جغرافیایی را درنوردیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی، امام‌جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت‌های این هفته گفت: طبق روایتی از امام جعفر صادق علیه‌السلام علامت شیعه بودن این سه مسئله است اول اینکه به‌وقت نماز اهمیت ویژه می‌دهند و نماز را سروقت به‌جا می‌آورند، دوم اینکه مؤمنین اسرار مردم‌ را حفظ می‌کنند و رازنگهدار هستند و سوم اینکه مؤمنین برنامه‌ریزی برای کمک به برادران دینی‌شان داشته باشند یعنی فرد شیعه به‌سوی مستمندان، فقرا و نیازمندان دست یاری دراز کند.

وی افزود: فردا شنبه ۱۳ رجب، میلاد باسعادت امام علی علیه‌السلام است که این روز بزرگ را به همه مؤمنین و مؤمنات تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، اوج عزت و افتخار است که انسان شیعه علی بن ابیطالب باشد. ایام پیروزی انقلاب اسلامی است امام خمینی (ره) فرمودند که ملت مؤمن ایران مقامشان از اصحاب زمان پیامبر (ص) نیز بالاتر هستند.

حجت‌الاسلام حجازی تصریح کرد: پیامبر (ص) در روایتی در جمع اصحابشان فرمودند که مردمی در آینده می‌آیند که من و فرزندان معصوم مرا نمی‌بینند اما به خداوند ایمان می‌آوردند و مسیر من را می‌پذیرند و صیانت می‌کنند و آن‌ها برترین مردم روزگاران و آن‌ها بزرگ هستند.

امام‌جمعه گچساران در ادامه به روایتی از یک شهید گچسارانی پرداخت و گفت: دختر شهید عبدی پور چهل روز بعد از شهادت پدرشان متولد می‌شود و مشکلی در پایشان بود که سه بار هم‌اتاق عمل رفتند اما جواب نگرفتند. یکی از اهل خانه در شبی خواب می‌بیند که شهیدمی فرمایند که دختر من دکتر دیگری دارد و نیاز نیست جایی هم برده شود، اما صبح که اهل خانه از خواب بلند‌ می‌شوند می‌بینند که مشکل پای دختر شهید مرتفع شده و شفا یافته است، بنابراین نهضت امام خمینی (ره) چنین شهدایی را تقدیم ایران اسلامی کرده است.

خطیب جمعه گچساران در ادامه اظهار کرد: انقلاب اسلامی با وحدت و پیروی از ولایت‌فقیه به ثمر نشست و امروز هم به کوری چشم دشمنان گفتمان انقلاب اسلامی مرزهای جغرافیایی را درنوردیده است.

وی افزود: آغاز اعتکاف را پیش روداریم و خوشا به حال معتکفین و کسانی که زمینه این امر مهم را فراهم می‌کنند، درواقع امروز وقت یاری به نیازمندان است.

حجت‌الاسلام حجازی تصریح کرد: ارتحال شهادت گونه حضرت زینب کبری سلام‌الله علیها را پیش روداریم و مقام معظم رهبری فرموده‌اند که زنان جامعه باید از سیره و روش زندگانی حضرت زینب سلام‌الله علیها بهره ببرند.

امام‌جمعه گچساران گفت: از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تقاضامندیم هرچه سریع‌تر بحث حجاب و عفاف را قانونی کنند چراکه دستور صریح قرآن و ائمه علیهم‌السلام است و این موضوع بسیار هم روشن است؛ بنابراین قانونی تصویب کنند تا هرکسی اجازه هر نوع گفتار و رفتاری خلاف موازین شرعی و احکام اسلام را نداشته باشد.

خطیب جمعه گچساران در ادامه اظهار کرد: شهید مطهری فرمودند که اگر برهنگی برتری دارد پس حیوانات برترین هستند بنابراین برهنگی به‌هیچ‌وجه برتری برای انسان تلقی نمی‌شود.

وی افزود: انتظار داریم برادر حسینی پور نماینده گچساران و باشت در مجلس مصرانه این موضوع عفاف و حجاب را در مجلس پیگیری کنند و مجلس انقلابی نیز انقلابی عمل کنند و بحث عفاف و حجاب نیز قانونی شود.

حجت‌الاسلام حجازی تصریح کرد: برادر آقایی بخشدار محترم گچساران چندین سال زحمت مسئولیت ستاد نماز جمعه را بر عهده داشتند که از ایشان صمیمانه نیز تشکر می‌کنم و اما برادر عزیز حاج اصغر سلیمانی نیز از امروز زحمت مسئولیت ستاد نماز جمعه را عهده‌دار خواهند شد.

 

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها