نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
27. آبان 1401 - 13:27
حجت الاسلام حجازی گفت:دشمن می خواهد سرعت رشد، توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی را بگیرد اما نمی تواند و دشمن بداند اینجا همان ایرانی است که سوریه، عراق، یمن و لبنان را نجات داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت الاسلام سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:ادامه جنگ ترکیبی دشمن در کشورمان را شاهد هستیم، لذا دشمنان امام زمان(عج) و دشمنان خداوند در برون کشور، سال هاست که چشم طمع  به این مملکت دوخته اند و جنایت ها هم مرتکب شده اند.

وی افزود:ایران در دروان طاغوت به نوعی حیات خلوت دشمنان بود که با رهبری حضرت امام(ره) و بصیرت ملت در بهمن 57 به پیروزی رسید و دست نظام سلطه از این مملکت هم کوتاه شد، بنابراین دشمن به خیال خود به دنبال این است که ایران اسلامی مجددا به حیات خلوت شان تبدیل شود که کور خوانده اند.

حجت الاسلام حجازی ادامه داد:هرچند تصور دشمن این بود که به بهانه مشکلات اقتصادی و معیشتی،از چنین وضعیتی به نفع خود بهره برداری کنند و مردم را علیه نظام اسلامی به خیابان ها بکشاند که بازهم ناکام ماندند چرا که مردم با بصیرت و دشمن شناس هستند،و با فتنه انگیزی های دشمنان هم مقابله می کنند.

خطیب جمعه گچساران گفت:این روزها هم دشمن به وحشی گری و دست بردن به سلاح گرم و کشتار کودکان و مردم بیگناه روی آورده است که اسمش را هم حقوق بشر گذاشته اند. البته زن در نگاه غرب به عنوان کالا و اسباب بازی به حساب می آید و تنها اسلام است که برای زن حرمت قائل است.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:متاسفانه کسانی در کشور همچنان در خواب هستند ونمی فهمند، زنان در برخی کشورها به عنوان کالا خرید و فروش می شوند و نظام سلطه این امر را می خواهد اما اسلام برای زن حرمت قائل است بنابراین نسل جوان ما باید با مبانی دینی بیشتر آشنا بشوند و جایگاه زن در مکتب اسلام  و تشیع را مطالعه کنند.

حجت الاسلام حجازی در ادامه اظهارکرد: اخیرا رهبر معظم انقلاب ،هیاتی را به استان سیستان بلوچستان برای پیگیری و بررسی مشکلات آن استان فرستادند. حضرت آقا در دوران طاغوت در آن استان تبعید بودند و با آداب و رسوم آن استان هم آشنایی دارند.اخیرا در این استان به نوعی افراد معدودی سهل انگاری کردند و دشمن هم تلاش کرد که بحث تجزیه را مطرح کند اما بازهم کور خواندند و مردم استان سیستان و بلوچستان در کنار هم هستند و هیچگاه خواب های دشمنان تعبیر نخواهد شد.

خطیب جمعه گچساران بیان کرد:بنابراین بایستی با منافقین و کسانی که جیره خوار آل سعود هستند و فتنه انگیزی می کنند باید برخورد قاطع بشود، لذا هرکسی فضولی کرد بایستی سرجایش هم بنشیند چرا که مملکت قانون دارد و خیلی هم قدرتمند است. بنابراین لازم است به رهنمون های مقام معظم رهبری در بحث رفع محرومیت های کشورمان نیز توجه بیشتری داشته باشیم.

وی افزود:باید توجه داشت که عده ای می خواهند در کشورمان سوریه سازی و ایجاد رعب و وحشت کنند و مشکلات را به رخ بکشانند،اما در بحث گرانی ها و مشکلات در کنار مردم هستیم و انتقاد هم می کنیم که مسئولان هرچه زودتر نیز مشکلات را مرتفع کنند.البته علت اینکه دشمن تمام توانش را علیه ایران اسلامی بکار گرفته این است تاب تحمل این را ندارد که دولت و مملکت موانع و مشکلات مردم برطرف کند.

حجت الاسلام حجازی ادامه داد:با این وجود نیز دشمن می خواهد سرعت رشد، توسعه و پیشرفت جمهوری  اسلامی ایران را بگیرد اما نمی تواند و دشمن بداند اینجا همان ایرانی است که سوریه، عراق، یمن، لبنان و ... را نجات داده است،اینجا همان ایران است که لرزه براندام دشمنان انداخته است چرا که اینجا مردم ولایتمدار و با بصیرت هستند و دشمن هم هیچ غلطی نمی تواند بکند.

خطیب جمعه گچساران گفت:بنابراین نصیحتی دارم به برخی خواص که در این دورانی که دشمن با همه توان به میدان آمده و همه حرمت ها را هم شکست است، صدایی از برخی ها شنیده نشدو اگر هم صدایی گاهی شنیده می شود چند پهلو حرف می زنند و گاهی هم آب به آسیاب دشمن می ریزند!.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:نصیحت می کنم که والله می میرید.پس اولا به فکر قبر و قیامت تان باشید پس اگر معتقد هستند. دوم حداقل یک ذره عِرق ملی داشته باشید، کودک ایرانی را مظلومانه به شهادت می رسانندپس این همه سکوت برای چیست؟ اگر راست می گوید که طرفدار مردم و ایرانی هستید لااقل یک ذره این عرق ملی تان تکان بخورد و از این غرور ، تکبر و منیت هم بیرون بیایید.

حجت الاسلام حجازی در ادامه اظهارکرد:برخی مدعی هستند که باید شورای نگهبان تغییر مسیر بدهد ،البته ما هم می گوییم که شورای نگهبان باید هم تغییر مسیر دهد و فیلتر بسیار قوی تری بگذارد. کسی که این روزها مقابل دشمن داد نمی زند و دفاع از ملیت نمی کند پس شورای نگهبان باید این افراد را بشناسد همان افرادی که برای رسیدن به آمال شان مردم را ملعبه قرار می دهند.

خطیب جمعه گچساران بیان کرد: با این وجود نیز مردم ایران خیلی با درک و شعور هستند که امیدواریم که برخی خواص هم از خواب غفلت بیدار شوند و شورای نگهبان هم بایستی وظیفه اش را دقیق تر انجام دهد.درادامه نیز  رحلت آیت الله حسینی امام جمعه سابق یاسوج را تسلیت عرض می کنم و علو درجات ایشان را از درگاه خداوند منان مسئلت دارم.

وی افزود:از 23تا 30آبانماه هفته کتاب و کتابخوانی است و به فرزندان مان یاد دهیم که کتاب وسیله رشد ، تعالی و ترقی انسان است و هم برای دنیای انسان و هم آخرت انسان و تلاش کنیم از این گنج ارزشمند هیچگاه غافل نباشیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها