نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
11. مهر 1401 - 18:36
نماینده ولی فقیه در استان گفت:این همه دشمن علیه این ملت توطئه می کند به خاطر عزتی است که ایران اسلامی به پشتوانه این مردم ولایتمدار بدست آورده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،دهمین همایش تکریم‌ اسوه های صبر و مقاومت (همسران شهدای شهرستان)با حضور نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولین در سالن آموزش شرکت نفت و گاز گچساران برگزارشد.

آیت الله سید نصیر حسینی،نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت:جا دارد که همیشه برگزاری اینچنین ‌محافل و همایش هایی را داشته باشیم، قطعا جانفشانی هایی از سوی رزمندگان در دوران دفاع مقدس شکل گرفت که مادران و همسران آنها نیز در اجر این جهاد نیز شریک هستند.

وی افزود:خداوند فرمودند که ما سرپرست خانواده شهید هستم.در طول تاریخ افرادی بودند که  بت پرست بودند و هزینه ها را برای بت ها هدر می دادند و امروز هم کسانی در دنیا هستند که از راه شیطان پیروی می کنند،اما در مقابل انسان هایی وجود دارند که برای رضای خداوند جهاد می کنند و دیدگاه الهی و معنوی به مسائل دارند.

آیت الله حسینی ادامه داد:زنان نقش بی بدیلی را درعرصه دفاع مقدس ایفا کردند،هرچند زنان قبل از انقلاب هم در صحنه مبارزه با رژیم پهلوی بودند و هم درعرصه های انقلاب اسلامی فداکاری ها کرده اند.بنابراین حضور زنان در دفاع مقدس چه در پشتیبانی و پشت جبهه و چه جنگ، نقشی‌ ریشه‌دار و ارزشمند بود که با پیروی‌ از مکتب ‌عاشورا ، حماسه‌های ‌فراموش‌ نشدنی نیز خلق کردند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت:امروز مادرانی با چهار فرزند شهید در کشورمان داریم که همچنان محکم و استوار پای آرمان هایشان ایستاده اند و به شهداء شان افتخار می کنند و چه زیباست که انسان اهدافش هم الهی باشد.

وی افزود:عاقبت انسان می میرد و اما چه زیباست که انسان با درجه شهادت از این دنیا رخت بربندد.  شهدای ما اینگونه بودند چرا که قیام امام خمینی(ره) یک قیام الهی و معنوی بود و درسایه این مکتب نیز  پیروزی های بزرگی نصیب جمهوری اسلامی ایران شده است.

آیت الله حسینی گفت:قبل از انقلاب نیز کشورمان ‌مستعمره غرب بود و شاه مملکت نیز نوکر بی اختیار بود و اما امروز ایران اسلامی حوزه نفود گسترده ای در دنیا دارد و تمام معادلات جهانی را برهم زده است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت:امروز جمهوری اسلامی با قدرت هرچه تمام در دهان آمریکا زده است و این از برکات الهی است.امروز عزت، اقتدار و عزت این سرزمین به برکت جانفشانی های شهداء است.

وی افزود:امروز دشمنان چشم پیشرفت و توسعه این کشور را ندارند،چرا که این مملکت در دورانی پیش از انقلاب 57 نوکر غرب بود و منابع زیرزمینی این مملکت را هر طوری که می خواستند به غارت می بردند، بنابراین این همه دشمن علیه این ملت هزینه می کند به خاطر عزتی است که ایران اسلامی به پشتوانه این مردم ولایتمدار بدست آورده است.

آیت الله حسینی گفت:امروز یک حادثه کوچکی در کشورمان بوجود می آید(قضیه فوت مهسا امینی) اما دشمن توطئه می کند و با روش های مختلف سعی در ناامن کردن کشورمان می کند،با این وجود در فتنه اخیر بازهم مردم با بصیرت به میدان آمدند و طومار فتنه را در هم پیچیدند اما نکته این است که دشمن همیشه بدنبال فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی است که باید همواره هوشیار باشیم.

 نماینده ولی فقیه در استان گفت:باید توجه کرد که انقلاب اسلامی به برکت خون شهدایش اینقدر ریشه دوانده و تنومند شده است که با چنین فتنه هایی از دشمن گزندی به آن هم نخواهید رسید چرا که این مردم برای صیانت از جایگاه ولایت فقیه،حجاب و ارزش های دینی خون ها نیز داده اند.

وی افزود:عظمت ایران اسلامی در سایه ولایت فقیه محقق شده است و این عظمت و شکوه امروز ایران اسلامی قابل مقایسه با هیچ دورانی از تاریخ این سرزمین هم نخواهد بود،امروز رسالت همه ما سنگین است و بایستی ادامه دهنده راه شهداء باشیم.

گفتنی است در این آیین نیز از 88 همسر شهید گچسارانی نیز تقدیر شد.همچنین از هشت اثر ادبی در موضوعات نمایشنامه، فیلم نامه،خاطرات دفاع مقدس،زندگینامه شهداء و شعر رونمایی و از نویسندگان این آثار نیز تجلیل شد.

ادامه تصاویر را مشاهده کنید.

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها