نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
30. شهريور 1401 - 21:20
در نشست فرمانده سپاه ناحیه گچساران با خبرنگاران مطرح شد،
اجرای 60 عنوان برنامه محوری هفته دفاع مقدس درگچساران
فرمانده سپاه ناحیه گچساران در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه از برگزاری بیش از 60عنوان برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی در هفته دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،سرهنگ  محقق زاده در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه در تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس گفت: در آستانه ورود هفته دفاع مقدس هستیم،مناسبت های مختلفی در دهه آخر ماه صفر پیش رو داریم.

وی بیان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی دو شقه اصلی نظام حکومت مداران و مردم در کنار هم هستند و هر کدام وظیفه خود را بر عهده دارند.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران خاطرنشان کرد: هم مسئولین و هم مردم و رسانه نیز پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند،چه خوب است حقوق عامه در این میان برای نشر اخبار بخصوص در استان ما که طایفی و عشیره ای است رعایت شود.

محقق زاده عنوان کرد: در کنار هم باید ماموریت خود را به خوبی انجام دهیم، در نشر اخبار در حوادثی که در سطح جامعه رخ می دهد مردم دریافت کننده و مسئولان پاسخ دهنده هستند و شما که رابط بین مردم و مسئولان هستید باید به وظیفه خود عمل کنید.

وی افزود: دوری از جناح بندی و طوایف گرایی باید رعایت شود رسانه ها باید نشر منصفانه را سر لوحه کار خود قرار دهید.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران ادامه داد: این روزها شاهد رویداد حوادث در جامعه هستید، همه به خوبی به سر چشمه این حوادث واقفید و قبل از اینکه قاضی حکمی کند رسانه های معاند در بیرون از کشور دست به کار شده و این اتفاقات معرضانه را رقم زدند.

محقق زاده اضافه کرد: مردم نیاز به تبیین و آگاهی و دانستن دارند و این رسانه ها هستند که می توانند وظایف خود را به خوبی ایفا کنند.

وی گفت: مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین تاکیدات بسیاری فرمودند در همین حوادث خود را بهتر نشان می دهد شما رسانه ها می توانید به خوبی این را انجام دهید فضای افسار گسیخته فضای مجازی نباید مانع از انجام کار شما شود.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران اظهار کرد: باید به عنوان رابطین مردم و مسئولان که می توانید نقش خوبی را ایفا کنید به این موضوع اهمیت دهید،یکی از محورها نشر و انتقال خدمات نظام جمهوری اسلامی به مردم است.

محقق زاده ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی را با کشورهای خلیج فارس که بر نفت خوابیدند که تمام صنایع خود را وارد می کنند نباید مقایسه کرد، ایران اسلامی به دانش های پیشرفته و چشمگیرروبرو شده و آنها رابه دست توانمند داخلی خود انجام داده است.

وی گفت: ایران جزو سه کشور اول پهباد در دنیا است مملکتی که در ۸ سال دفاع مقدس با دست خالی با دشمنان خود جنگید در حال حاضر مدرن ترین پهپادها را می سازد.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران اضافه کرد: مملکتی که با همه تحریم ها در مقابل مستکبران با عزت ایستاد و پیشرفت کرد، دشمنان در حال اجرای نقشه های شوم علیه آن هستند،در ایران اسلامی ۱۷ هزار شهید ترور را داریم، این تروریست ها چگونه شعار آزاری سر می دهند، در صورتی که در کشورهای آنها خبری از آزادی نیست.

محقق زاده تصریح کرد: باید تا دندان مسلح شوید در مقابل مسلحان دنیا بایستید، باید بسیاری از مشکلات را پشت سر بگذاریم ، این تبیین ها است که می تواند برای مردم روشنگری کرد، برای مقابله با مملکتی با این اهداف بسیار خوب دشمنان نقشه های بسبیری می کشند.

وی افزود: در هفته گذشته دو شهید نیرو انتظامی را تقدیم ایران اسلامی کردیم، دشمنان با سطح وسیعی در حال مسموم کردن ذهن مردم هستند تا مردم را علیه حکومت بشورانند.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران خاطرنشان کرد: شعار محوری هفته دفاع مقدس امسال” ما مقاوم هستیم” بوده است.

محقق زاده عنوان کرد: در هفته دفاع مقدس بیش از ۶۰ عنوام برنامه و بیش از ۱۵۰ برنامه را در سطح گچساران در پایگاه های مقاومت برگزار خواهیم کرد.

وی گفت: این برنامه ها شامل فضا سازی مناسبتی با مشارکت مجموعه ادارات و واحدهای دانش آموزی و پایگاه مقاومت،همایش تجلیل از پیشکسوتان که برگزار شد، در اولین روز از این هفته صبحگاه مشترک و غبار روبی گلزار شهدا را برگزار خواهیم کرد.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران ادامه داد: حضور در نماز جمعه، دیدار با خانواده شهدا،برگزاری مسابقات ورزشی و بومی محلی،نواختن زنگ مهر در دو مدرسه،برپایی نمایشگاه با موضوع دفاع مقدس،برگزاری نمایشگاه در فضای مجازی،برپایی میز خدمت با کمک ادارات در روز جمعه و برگزاری اردوهای جهادی و اعزام ۲۰ گروه پزشکی به مناطق محروم برای ارائه خدمات،اعزام تیم های پزشکی گچساران به ۴ محله آسیب پذیر و توزیع لوازم التحریر به صورت خودجوش بین نیازمندان از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.

گفتنی است در پایان این نشست از خبرنگاران تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها