نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
13. اسفند 1400 - 22:23
مطالبه و درخواست پیگیری ابطال آزمون به دلیل آنچه تخلفات گسترده و عدم کنترل دقیق آزمون، توسط بسیاری از داوطلبان در رسانه ها اعلام شد، موجب شد تا استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ماجرا ورود کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،دفترچه آزمون استخدامی پتروشیمی گچساران در 24 دی ماه 1400 و به دنبال سیاست گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از طریق برگزاری آزمون استخدامی منتشر می شود که با توجه به نیاز پتروشیمی گچساران به ۲۲۲ نیرو در زمان بهره‌برداری، آزمون استخدامی این پتروشیمی برای جذب نیروهای متخصص و مورد نیاز در پایان بهمن ماه نیز برگزار شد.

بنابراین در آزمون استخدامی پتروشیمی گچساران حدود 13هزار و 500 داوطلب ثبت نام کرده بودند و این آزمون در روزهای  28 و 29 بهمن ماه امسال  همزمان در پنج شهر گچساران، یاسوج، تهران، شیراز و اهواز با حضور ناظرین آزمون از دانشگاه امیرکبیر، مجریان محلی، پتروشیمی گچساران، ره‌آوران فنون و نظارت ستاد هلدینگ خلیج فارس برگزار شده بود که در نهایت تعداد ۲۲۲ نفر پس از انجام آزمون کتبی و مصاحبه پذیرفته‌شدگان این مرحله برای ۱۶ گروه شغلی در این مجتمع پتروشیمی استخدام خواهند شد.

با این تفاسیر نیز آزمون استخدامی پتروشیمی گچساران در موعد مقرر برگزار شد که برخی داوطلبین در گفتگو با برخی رسانه ها از بی‌نظمی و تخلفات گسترده‌ سر جلسه امتحان گلایه داشتند. هرچند صدها نفر از داوطلبان آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی گچساران با ارسال مستنداتی مدعی بودند که در برگزاری این آزمون بی نظمی‌ها و تخلفات عجیبی رخ داده است و خواستار پاسخگویی و شفاف سازی مسئولین در خصوص برگزاری این آزمون بودند.

بر اساس اعلام داوطلبان به برخی رسانه ها علاوه بر اینکه آزمون با تاخیر برگزار شد عده ای از داوطلبان نیز تلفن همراه خود را به جلسه امتحان برده بودند،همچنین بسیاری از سایت های محلی نیز از نحوه برگزاری این آزمون به شدت انتقاد و خواستار پاسخگویی مسئولین در خصوص تخلفات صورت گرفتن حین برگزاری آزمون شده بودند.

این در حالی بود که فرماندار گچساران در خصوص نحوه برگزاری آزمون پتروشیمی و تخلفات گسترده ای که در آزمون صورت گرفته است بسیار معترض بود و در ادامه هم خواهان ابطال آزمون شده بود، گویا "روانبخش دیهیم" نیز در جلسه ای ( پتروشیمی گچساران) که با حضور بسیاری از مسئولان برگزار شده بود به همین دلیل حضور نیافته بود.

هرچند مطالبه و درخواست پیگیری ابطال آزمون به دلیل آنچه تخلفات گسترده و عدم کنترل دقیق آزمون، توسط جمع زیادی از داوطلبان در فضای مجازی و رسانه ها اعلام شد، موجب شد تا "سیدعلی احمدزاده" استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز به این ماجرا ورود کند.

با این وجود نیز استاندار کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به این موضوع در گفتگو با رسانه ها هم گفته است که برای هلدینگ خلیج فارس نامه ای زده ایم و درخواست ابطال آزمون را داده ایم.هرچند گزارش های ما نشان می دهد که آزمون سالم برگزار نشده است و جمع کثیری از داوطلبین و شرکت کنندگان به آزمون معترض هستند.

وی ادامه داده است که گزارش ها موثق است و نشان می دهد که متاسفانه مراقبین آزمون، مراقبت های لازم را انجام نداده اند و آزمون دچار مشکلات اساسی و مبنایی است.اگرچه ما در خواست ابطال آزمون و  نیز برگزاری آن زیر نظر سازمان سنجش و تحت نظارت ها و مراقبت های لازم را کرده ایم.

احمدزاده نیز گفته بود که شنیده ام که نتایج آزمون را اعلام کرده اند و باید ببنیم آقای "علی عسکری" رئیس هلدینگ خلیج فارس چه تصمیمی خواهند گرفت، به هرحال ما به نحوه برگزاری آزمون معترض هستیم فکر می کنیم حقوق داوطلبین رعایت نشده پس این آزمون ابطال شود و آزمونی سالم بدون عیب و ایراد زیر نظر سازمان سنجش و با نظارت استانی و شهرستانی و با مراقبت ویژه هلدینگ خلیج فارس برگزار شود تا حق کسی ضایع نشود.

به گفته عزیزی،مدیر منابع انسانی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس پس از مصاحبه تخصصی و رفتاری قبول‌شدگان برای شروع کارآموزی و کارورزی از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به شرکت ره‌آوران فنون پتروشیمی معرفی خواهند شد.

پتروشیمی گچساران با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن اتیلن، سال آینده درحالی به بهره‌برداری می‌رسد که آزمون استخدامی  این شرکت پتروشیمی روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه برگزار که با حواشی و حرف و حدیث های فراوانی نیز همراه شده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

لغو آزمون
با سلام مسئولین واقعا نالایق هستند اگر این ازمون را ابطال نکنند
بخداقسم تقلب شدحق ماهم ضایع شدباچشمان خودمدیدم ناظرجلسه داشت جوابای سوالاتوبرای اقوامش میگفت

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها