نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
9. آبان 1397 - 23:39

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،امیر حمزه بازیار،دادستان گچساران در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت:هدف از تشکیل این جلسه بررسی دغدغه های اصلی مردم و دستگاه قضا است،منصب دادگستری یک منصب خطیری در ایجاد عدالت است، شهرستان گچساران  به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در شاهراه محورهای مواصلاتی جنوب به شمال در مسیر ترانزیت قاچاق مواد مخدر و  کالا قرار گرفته است.

 وی افزود:شهرستان گچساران دومین تولید کننده نفت کشور است که وجود صنعت نفت و پتروشیمی و وجود سد کوثر و به بهره برداری رسیدن سدچم شیر در آینده با اعتباری به مبلغ یک هزار میلیارد تومان  نه تنها برای این استان بلکه برای استان های همجوار مانند استان بوشهر خیر برکت خواهد داشت.

 بازیاراظهارکرد:رسانه ها گوش شنوا و چشم بیدار جامعه هستندکه درهمین راستا برآن شدیم که مجموعه دستگاه قضایی از عرصه رسانه و خبر در چارچوب قانون حمایت خواهد کرد،امروزه کشور جمهوری اسلامی ایران  با نوعی تهاجم فرهنگی و رسانه خاص با این گونه حملاتی که به صورت جنگ نرم بر علیه ایران صورت  می گیردکه این تهاجم از سوی دشمنان موجب شده تا دستگاه قضایی در نوک پیکان مورد حمله دشمنان از جمله آمریکا  قرار گیرد.

وی تصریح کرد:اصحاب رسانه بایستی با  دستگاه قضایی رابطه داشته باشد،ما زمینه ها را برای توزیع عادلانه ثروت ایجاد می کنیم و قلم و افکار شما به عنوان سفیر اجرای عدالت و صدای مردم است ونبایستی در راستای مارکسیستی باشد که در گفتار زیبا اما در عمل زشت باشد وسعی کنیم در متن خبر آن چیزی را بر روی قلم بیاورید که نتیجه آن مطلوب باشد.

 دادستان گچساران  تصریح کرد: در این زمینه رهبری فرموده است؛ که اموال عمومی توسط رسانه ها و با همکاری دستگاه قضایی برای مردم  اعلام شود،آن چیزی  که در گوش مردم و دیدار مردم قرار می گیرد نباید در گفتار زیبا باشد و در عمل زشت و سعی کنید در اجرای قلم و ویرایش خبر آن چیزی که درقانون آمده است بیان شود.

 بازیار در ادامه به اجرای حکم سریع قانون در اعدام سارقان طلافروشی گچساران گفت:روند رسیدگی به پرونده های مهم ازاقدامات خوب دادگستری گچساران است،قریب بر 5 ماه حکم اعدام قاتلان طلافروشی گچساران صادر شد و اموال مسروقه به مالبختان  برگرداننده شد و اعدام در ملا عام انجام گرفت. 

 بازیار  در ادامه با اشاره به جایگاه اصحاب رسانه تصریح کرد: وظیفه دادگستری برخورد با مفاسد است که در این زمینه حمایت اصحاب رسانه را در این زمینه می طلبد،آن چیزی که برقلم می آید باید منطبق با قانون باشدو اگر قلم رسانه در راستای یک شخص قرار گیرد این حرکت خوشایندی نخواهد بود.

 انتهای پیام

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها