نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
6. مهر 1397 - 13:20
امام جمعه گچساران گفت:اگر در سال های گذشته مسئولین مقداری هم بهتر کار می کردند الان کار به چنین جاهایی نمی رسید،گرانی که امروز مردم را به شدت نگران کرده است مخصوصا قشر متوسط به پایین جامعه ؛فقرا و نیازمندان با این وضعیت نگران مشکل نان شب خود هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت الاسلام علیرضا صفایی ،امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به فصل بازگشایی مدارس گفت:با این گرانی ها و تورم بیش از حد، افرادی که واقعا توانایی دارند دانش آموزان بی بضاعت را فراموش نکنیم.

وی درادامه با اشاره به روز همدردی و همبستگی با کودکان فلسطینی افزود:هر روز شما می شنوید که عده ای از مردم فلسطین مورد تهاجم واقع شده و عده ای نیز به شهادت رسیده اند ،دانش آموزانی که الان گرفتار مسائل جنگند و هر لحظه بایدمنتظر حمله صهیونیست ها باشنددرحالی که ملت بزرگ ایران همیشه و در همه حال همدرد مردم مظلوم فلسطین بوده اند و خواهند بود.

صفایی درادامه با اشاره به روز جهانی سالمندان اظهارکرد:برخی افراد وقتی والدینشان به سن پیری می رسند دیگر حوصله نگهداری آنها را ندارند و به جای اینکه به این پدر و مادر رسیدگی کنند به خانه سالمندان می فرستند ،در حالی که فرزندان در مقابل پدران و مادرانشان مسئولیت دارند.

 امام جمعه موقت گچساران افزود:تا می توانیم باید به این پدران و مادران عزیز خدمت کنیم چرا که عظمت و برکت زندگی انسان ها در احترام و تکریم پدر و مادر است.

وی درادامه با اشاره به سالروز فاجعه انفجار حرمین العسکرین توسط تروریست ها در سال 1427قمری گفت:این مزدوران خبیث به هیچکس رحم نکرده و رحم هم نخواهند کردو مشاهده می کنیدکه هر روز جنایتی استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و ایادی اش در منطقه انجام می دهد.

صفایی تصریح کرد:درروز 31شهریور ماه که نیروهای مقتدر نظام جمهوری اسلامی در حال رژه بودند جنایتی در اهواز شکل گرفت و تعدادی از هموطنان عزیزمان در این حمله تروریستی به شهادت رسیدندو تعدادی هم مجروح شدند.

امام جمعه موقت گچساران گفت:علت این جنایاتی که ایادی استکبار انجام می دهند ترس از جمهوری اسلامی است و امروز جمهوری اسلامی به برکت خون شهیدان و به برکت نیروهای مسلح و ارزشمند نظام اسلامی چنان عزت و اقتداری در عرصه بین الملل کسب کرده است که آمریکا هم جرات نمی کند که به این انقلاب نگاه چپ هم داشته باشد.

وی تصریح کرد:دشمنان هرروز توطئه می کنند و نقشه و ترفندها طرح ریزی می کنندو هر روزی جنایتی مرتکب می شوند، اما این ملت بیدار است و این جنایتی که در اهواز بوجو در واقع درس بزرگی برای همه خواهد بود.

صفایی اظهارکرد:اولا ما افتخار می کنیم که در این منطقه ای که پر از آشوب است ، مملکت ما در حال آرامش است و از افرادی که مسئولیت تامین امنیت مردم و حفاظت از مرزهای کشورمان را عهده دارهستندقدردانی می کنم.

امام جمعه موقت گچساران گفت:اما در عین حال باید بیدارو هوشیار بود ،دشمنان در طول این سالها نقشه ها ریختند که الحمدالله  خنثی شد و تیرشان به هدف نخورد که باید ازاین حادثه ها عبرت آموخت و مسائل امنیتی را بسیار دقیق تر و حساس تر دنبال کرد.

صفایی در ادامه با اشاره به اجلاسیه سالانه سازمان ملل گفت:رئیس جمهور محترم کشورمان در این اجلاسیه سخنرانی و موارد خوبی هم ایراد کردند که انشاءالله این مسائل هم در کشور با این شدت و حدت هم پیگیری شوند.

وی تصریح کرد: اگر در سال های گذشته مسئولین مقداری هم بهتر کار می کردند الان کار به چنین جاهایی نمی رسید،گرانی که امروز مردم را به شدت نگران کرده است مخصوصا قشر متوسط به پایین جامعه ؛فقرا و نیازمندان با این وضعیت نگران مشکل نان شب خود هستند.

صفایی اظهارکرد:باید کاری کرد و فکری کرد، مثلا گوجه که دیگر از خارج کشور که وارد نمی شود؟! وحتی  به کشورهای مختلف منطقه هم صادر می شد! که الان باید نقل مجالس شود چرا باید مردم باید نگران گوجه و رب گوجه باشند که باید مسئولین مسائل معیشتی مردم را جدی بگیرند .

امام جمعه موقت گچساران گفت: مجلس شورای اسلامی دولایحه ای که قبلا به این مجلس آمده و دوبار هم رد شده است ،لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و قانون داخلی و الحاق به کنوانسیون پالرمو که بناست در هفته پیش رو در صحن مجلس بحث شود.

صفایی تصریح کرد:دوبار این قانون به مجلس آمده  و تصویت هم شده و شورای محترم نگهبان نیز رد کرده است و برای بارسوم است که می خواهند این قانون را تصویب کنند که باز هم شورای محترم نگهبان مخالفت کنند و نهایتا کار به مجمع تشخیص ملحت نظام کشانده شود و درآنجا پیگیری شود.

وی گفت:این قانون چگونه قانونی است؟ که در اصلاح می گویند" FATF" ،قانونی که کشورهای غربی این را تصویب کردند و می گویند 150کشور این قانون را تصویب کرده و دارند عمل می کنند و ما هم باید تصویب کنیم و عمل کنیم؟!.

صفایی افزود:ظاهرا در پایان مهرماه آخرین مهلتی است که به ایران داده اند و متاسفانه دولت و مجلس شورای اسلامی به جای حل مشکلات مردم در حال اجرای دستور "FATF"است و امروز هم در برخی از شهرهای کشور بعد از نماز جمعه علیه این لایحه اعتراض خواهد شد.

امام جمعه موقت گچساران اظهارکرد:دولت و مجلس شورای اسلامی که وکلا و نمایندگان این ملت هستند باید پیگیر تقاضای مردم باشند و قانونی که مربوط به این مملکت نیست را باید توجه داشته باشند و مقام معظم رهبری هم بارها در این خصوص تاکید داشته اند که این را از دستور کار خارج کنید.

انتهای پیام

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها