نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
6. شهريور 1397 - 12:33
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان گفت:مسیربرون رفت کشوراز مشکلات توسعه کارآفرینی و ایجاد رقابت سالم است و این نخبگان هستند که می توانند این اکو سیستم را به وجود بیاورند واگر امروز نگاه ها تغیر کند خیلی از مشکلات مرتفع خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،محمد صالح ترکستانی، معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان دراولین گردهمایی فریختگان گچساران و باشت که با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی درسالن آزادی نفت این شهرستان برگزار شدگفت:وظایف بنیاد نخبگان شناسایی و هدایت افراد نخبه است ودر بنیاد ملی نخبگان وظیفه اصلی که داریم جدای از سیاست گذاری و حمایت از نخبگان احداث باشگاه فرهیختگان و حمایت از این باشگاه ها و سمن هایی که با حمایت مردم تشکیل می شود، بنیاد ملی نخبگان حمایت می کند.

وی افزود:درکشور مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد اما یک چیزی که بسیار به ما ضربه می زند نوع اقتصاداست که به تعبیری همان اقتصاد نفتی است و زمانی از نخبگان استقبال می شود که با ایده بتوانیم کارنامه بهتری و راهی برای توسعه شغل به وجود آورد، بهره می برند.

وی اظهارکرد:باید پرسید براستی چه تعداد از مدیران به صورت نخبه برسر کار می آیند و متاسفانه خیلی ها فکر می کنند بحران هایی که مملکت با آن مواجه است خطرناک است،وقتی که نمی توانیم نفت را خام فروشی نکرد نیاز به ایده، فکر و منطق دارد که در این جا باید از ظرفیت نخبگان استفاده کرد.

ترکستانی خاطرنشان کرد:مسیربرون رفت کشوراز مشکلات توسعه کارآفرینی و ایجاد رقابت سالم است و این نخبگان هستند که می توانند این اکو سیستم را به وجود بیاورند واگر امروز نگاه ها تغیر کند خیلی از مشکلات مرتفع خواهند شد.

وی افزود:اینکه چرا انتظار داریم وقتی که به مردم می گوییم دلار نخرید، مردم نخرند واقعا ما در این زمینه چقدر اعتماد سازی به وجود آورده ایم؟.

ترکستانی درادامه با اشاره به گردهمایی نخبگان گفت:برای اینکه تشخیص بدهیم یک نفر صاحب فکر برتر است این است که ما نباید فراخوان بدهیم ،یک نخبه باید به حدی رسیده باشد که خود مورد بررسی قرار بگیرد و ما نباید فراخوان را اعلام کنیم.

وی بیان کرد: در سالجاری هنوز امکان بهره برداری در زمینه شناسایی نخبگان راه اندازی نشده است و متاسفانه در کشوریک بخش قابل توجهی از مردم تخصص آنها وانمود کردن در هر زمینه ای است که در بنیاد ملی نخبگان تا حدی می توان از فیلتر استفاده کرد.

ترکستانی افزود: بنیاد ملی نخبگان تمام قد در پیشبرد اهداف نخبگان از هر اقدامی کوتاهی ندارد،نخبگان از آزمون استخدامی معاف هستند که این خود فرصت خوبی برای نخبگان است وهمچنین این افراد می توانند از تسهیلات وام مسکن نیز بهره ببرند.

وی گفت: بنیاد ملی نخبگان در تهران و ۳۱ استان با کمتر از ۳۰۰ نفر در حال فعالیت است وبودجه ملی نخبگان در کل کشور ۵۰ میلیارد تومان است که این رقم بسیار ناچیز است.

وی با اشاره به طرح  شناسایی نخبگان تصریح کرد: در دوران دانش آموزی با همکاری آموزش و پرورش در طرح شهاب این افراد شناسایی می شوندو در مقطع دانشگاهی این افراد با شرکت در کنفرانس های داخلی، خرید کتاب، شرکت در کارگاه ها مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

ترکستانی اظهارکرد: افراد نخبه برای معافیت از سربازی با انجام یک پژوهش در طول این دوران می توانند خدمت سربازی خود را سپری کنند وجوایزی از جمله به عنوان جایزه شهیداحدی برای فارغ التحصیلان و جایزه علامه طباطبایی برای این افراد در نظر گرفته می شود ودر مرحله آخر که به اثرگذاری می رسد مراسم الگو برداری است.

انتهای پیام

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها