نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
21. مرداد 1397 - 12:55
فرماندارگچساران گفت:در یک ماه 4 هزار راس دام در کشتارگاه گچساران کشتار می‌شود و متاسفانه این کشتارگاه از نظر استاندارد و رعایت نکات بهداشتی در سطح پایینی است ، در این مدت بیش از ۴ میلیارد تومان در جهت ساماندهی کشتارگاه و احداث اتاق پیش سرد اعتبار تخصیص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،عبدالرحیم رحیمی فرماندار گچساران در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان با ابراز تاسف از اجرایی نشدن برخی از مصوبات شورای سلامت گفت: شورای سلامت دیگر برگزار نشود، به ادارات این تذکر را داده ایم اینکه قبل حضور در جلسه مصوبات نشست قبلی را مطالعه کنند و روسای مربوطه در نشستی که برگزار می‌شود باید مصوبات و گزارش عملکرد را بر روی میز خود داشته باشد.

عدم رعایت بهداشت درکشتارگاه گچساران

وی افزود:در یک ماه 4 هزار راس دام در کشتارگاه گچساران کشتار می‌شود و متاسفانه این کشتارگاه از نظر استاندارد و رعایت نکات بهداشتی در سطح پایینی است ، در این مدت بیش از ۴ میلیارد تومان در جهت ساماندهی کشتارگاه و احداث اتاق پیش سرد اعتبار تخصیص داده شده است.

تامین گوشت شهرستان از شهر یاسوج 

فرماندار گچساران اظهارکرد:اگر این روال ادامه داشته باشد برای تامین گوشت شهرستان از شهر یاسوج که دارای کشتارگاه صنعتی است گوشت مورد نظر را تهیه خواهیم کرد،نبود سردخانه، دستگاه لیبل زن و نبود کوره لاشه سوز کشتارگاه گچساران را با معضل روبرو کرده است.

رحیمی افزود:در شهرداری گچساران چند اولویت کاری باید در دستور کار قرار بگیرد و راه‌اندازی کشتارگاه با استاندارهای موجود در کشور باید در نظر گرفته شود.

۳۵ کیلومتر اصلاح شبکه آب شرب

فرماندار گچساران درادامه گفت:از آبفای شهردر جهت تامین آب شرب سالم و بهداشتی قدردانی می کنم ، هرکجای شهر را که مشاهده کنید اداره آب و فاضلاب در جهت اصلاح شبکه آب شرب و انشعاب خطوط اصلی و فرعی فاضلاب در تمامی نقاط این شهرستان در حال انجام کار است و تا کنون آبفای این شهر۳۵ کیلومتر اصلاح شبکه آب شرب را در مناطق مختلف این شهر انجام داده که در حال حاضر در حال انجام ۷۰ کیلومتر اصلاح شبکه آب شرب درگچساران است.

وی افزود: یکی دیگر از کارهای صورت گرفت در جهت تامین آب شرب خرید دو دستگاه ژنراتور با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان است که این دستگاه ها در مناطق دشت امامزاده جعفر و خیرآباد در جهت تامین آب مورد نظر در زمان قطعی برق نصب خواهد شد، امسال مبلغ ۱۴۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، استانی و نفت به گچساران تخصیص داده شده است که از این میزان ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به اداره آب و فاضلاب این شهر تخصیص داده می شودکه هم اکنون ۴۲ درصد این اعتبارات به شهرستان گچساران تخصیص داده شده است.

مشکلات کشتارگاه نیمه صنعتی و سنتی گچساران

درادامه این نشست هم رئیس سهراب صیدی ،مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به وضعیت کشتارگاه گچساران گفت:کشتارگاه دام گچساران، یک کشتارگاه نیمه صنعتی و سنتی است که این کشتارگاه گنجایش نگهداری بیش از ۱۵۰ لاشه را در خود ندارند.

وی افزود: تاکنون مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در شهرستان مشاهده نشده است و احداث اتاق پیش سرد کشتارگاه توسط شهرداری برای پیشگیری از این بیماری و نبود تجهیزات لازم و امکانات برای کشتار و نگهداری دام بعد از کشتار یکی از مشکلات کشتارگاه است.

صیدی اظهارکرد: احداث اتاق پیش سرد بعد از کشتار دام یکی از ضرورت‌های کشتارگاه گچساران است که  زیرساخت‌های سردخانه گچساران برای نگهداری دام بعد از کشتار در دمای مناسب وجود ندارد و همچنین سردخانه دام گچساران ظرفیت نگهداری تعدادی زیادی لاشه را ندارد.

 احداث اتاق پیش سرد 

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: احداث اتاق پیش سرد یکی از ملزومات این شهرستان در زمینه جلوگیری از بسیاری بیماری‌های میان دام و انسان است.

 در ادامه این نشست صیدی به مصوبه دیگر جلسه قبلی در زمینه معرفی یک نماینده رابط در زمینه آموزش جلوگیری از بیماری ایدز اظهار کرد: متاسفانه تنها ۳ اداره جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و آبفای شهری با این اداره همکاری داشته اند، ودر جلسات قبلی مصوب شده بود که کمیته آلودگی هوا به دبیری اداره حفاظت محیط زیست برگزار شود خوشبختانه امسال پدیده گرد و غبار نسبت به سال گذشته کمتر بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران درادامه با اشاره به وضعیت کلرسنجی آب شهری و روستایی گفت:خوشبختانه تاکنون موردی گزارش نشده است. تا کنون ۳۷ درصد کلرسنجی نامطلوب وجودداشته است و در زمینه میکروب شناسی ۹۵درصد نسبت به سال گذشته انجام گرفته شده است.

شکستگی لوله‌ها در بافت فرسوده شهر

وی اظهار کرد:باید توجه داشت که شکستگی لوله‌ها در بافت فرسوده شهر در نزدیکی فاضلاب آن منطقه موجب به وجود آمدن بیماری های روده ای خواهد شد.

صیدی در ادامه به خرید دستگاه کلرینه دستی برای کلرسنجی آبفای روستایی اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۲ دستگاه سالم و تعداد ۱۸ دستگاه خراب است که برای خرید و جایگزین کردن دستگاه های جدید نیاز به اعتبار است،هم اکنون ۳۰ درصد از شبکه انتقال آب روستایی فرسوده و ۲۰ درصد دیگر نیاز به تعمیر دارد که با خرید دستگاه های جدید کلرسنجی و میکروب شناسی  آب در روستاهای گچساران رفع خواهد شد.

کشتارگاه گچساران عملا تعطیل است

در ادامه این نشست علی چشم روشن، کارشناس دامپزشکی گچساران  نیز اظهارکرد: متاسفانه با بازدیدهای که صورت گرفته از کشتارگاه گچساران دستگاه لیبل زن و کوره لاشه سوز این کشتارگاه بیش از یک ماه است که خراب شده است، کشتارگاه گچساران عملا در حال حاضر تعطیل است و مشکلات کشتارگاه پا برجا است.

چشم روشن تصریح کرد: ساختمانی در نزدیکی کشتارگاه گچساران از سوی شهرداری به متراژ۱۰۰ متر مربع احداث شده است که کاربری آن مشخص نیست.

در ادامه این نشست هم سید ناصر حسینی ،رئیس شورای شهرگچساران هم تصریح کرد: کلیه مصوباتی که از سوی شهرداری به شورا ارجاع داده می شود مورد بررسی قرار گرفته است وآنچه که از شهرداری در زمینه کشتارگاه مطرح است مشکلات آن در کوتاه ترین زمان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: متاسفانه  واحد عمرانی شهرداری گچساران اطلاعات کمتری دارد و بسیاری از چوبداران شهرستان گچساران دارای مجوز هستند.بعد از اتمام قرارداد پیمانکار کشتارگاه این مکان به پیمانکار دیگری واگذار خواهد شد.

وی تصریح کرد:دروصف کشتارگاه‌ها یکی از بحث‌های اصلی نماینده و فرماندار همین بس بود که مشکلات و نقص آن را یادداشت کردیم و آنچه لازم بود را انجام دادیم.

تخطی درمجموعه شهرداری

حسینی گفت: واقعیت امر این است که اصل کار را باید به کاردان سپرد نواقصی داشتیم که زیاد خوب نبود که شهردار قول داد آنها را انجام دهد، اگر می‌دانید در مجموعه شهرداری کسانی تخطی می‌کنند و کار انجام نمی‌دهند به شورای شهر اطلاع دهید تا مشکلات برطرف شود.

هیچ کاری غیر از برداشتن شهردار نداریم

رئیس شورای شهرگچساران در ادامه نیزبا طعنه اظهارکرد:ما بیکار هستیم! ،مصوبه ای در شورا نیست که انجام نداده باشیم و هیچ کاری غیر از برداشتن شهردار نداریم.

 انتهای پیام

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها