نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
10. فروردين 1397 - 14:33
امام جمعه گچساران گفت: فرهیختگان بیشتر احساس مسئولیت کنند که مباحث ،موارد و نگرانی هایی در گچساران وجود دارد که امیدوارم فرهیختگان این شهرستان چه ساکنین در این شهرستان و چه عزیزانی که درسایر نقاط کشور هستند به طور جدی جلسه و تصمیم بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت السلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به میلاد با سعادت امام علی علیه السلام ،گفت:ان شاءالله تلاش کنیم که آنگونه که درشان و منزلت شیعه است از حد تجاوز نکنیم و درحد میسور و معمول دراین زمینه برنامه های جشنی داشته باشیم.

وی درادامه با اشاره به آغاز ایام بیض(اعتکاف) افزود:ایام بیض یعنی روزهای روشنایی، در این سه شب نور معرفت به انسان بیشتر توجه داده می شود و انسان می تواند روح و جانش را نورانی کند و تلاش کنیم از این اعتکاف بهره لازم را ببریم.

حجازی اظهارکرد:مقام معظم رهبری در خصوص حکومت امام علی علیه السلام فرمودند:"حکومت امیرالمومنین(ع)در زمینه اقامه عدل ، حمایت از مظلوم ، مواجعه با ظلم و طرفداری از حق در همه شرایط الگویی است که باید از آن تبعیت شود.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد:حکومت ما حکومت اسلامی است و مسئولان باید دقت کنند در بحث اقامه عدل ،حمایت از مظلوم ومواجعه با ظلم و طرفداری از حق خودشان را با حکومت امیرالمومنین علیه السلام تطبیق دهند.

وی درادامه با اشاره به شعار سال گفت:مقام معظم رهبری سال 97را حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند که باید دقت کنیم که کالای ایرانی تقویت شود ،بحث قاچاق کالا را باید دقت کنیم  و نیز بحث تقویت کسانی که در کشور تلاش دارند به حل معضل بیکاری کمک کنند و زمینه را فراهم کنیم تا مشکل بیکاری مرتفع شود.

امام جمعه گچساران افزود:مقام معظم رهبری درادامه فرمودند که تلاش شود مشکل نسل جوان حل شود هم با بحث حمایت از کالای ایرانی و هم با بهاءدادن به نسل جوان،و درنکته بعد فرمودند چارچوب آزادی در جمهوری اسلامی قانون اساسی و قوانین کشور است که همه این قوانین الهام گرفته از شریعت  و احکام اسلامی هستند.

حجازی درادامه با اشاره به 12فروردین روز جمهوری اسلامی بیان کرد:ملت ایران با رای بالای 98درصد به جمهوری اسلامی رای دادند که به تعبیرحضرت امام(ره)جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر؛ یعنی ملت اسلامی، یعنی حکومتی که براساس احکام و مبانی دینی در خدمت مردم باشد.

خطیب جمعه گچساران اظهارکرد: 13فروردین وفات شهادت گونه حضرت زینب سلام الله علیها است که این مصیبت جانسوز را تسلیت عرض می کنم،حضرت زینب (س)گردن همه انسان ها حق دارند چرا که گفتند کربلا در کربلا می ماند اگر زینب (س)نبود.

وی درادامه افزود:حضرت زینب (س)باعث شدند که علت و انگیزه قیام اباعبدالله علیه السلام بیش از بیش تبیین شود و عالم بفهمد که ابا عبدالله(ع) چرا قیام کرد؟برای نجات بشر از ذلت و بدبختی.

حجازی تصریح کرد:درواقع ما باید به روح شهدای مدافع حرم درود بفرستیم که چه مقام بزرگی دارند که مدافع حریم و حرم شدند.

امام جمعه گچساران بیان کرد:روز 13فروردین هم به روز طبیعت نامگذاری شده که باید در حفظ طبیعت دقت و تلاش کنیم و امسال روز طبیعت مصادف با وفات شهادت گونه حضرت زینب سلام الله علیهاست که مواضب باشیم روز عزاست و حواسمان جمع باشد که خدای ناکرده غفلت و بی توجهی نکنیم.  

وی گفت: باید از عزیزان نیروی انتظامی هم تشکر ویژه ای داشته باشم که دراین ایام تعطیلات در خدمت مردم هستند که ان شاءالله خداوند توفیقشان دهد و از همه میزبانان دیگری که از میهمانان نوروزی پذیرایی می کنند مردم و مسئولان از همه صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم.

حجازی درادامه با اشاره به درگذشت مسئول سابق ستاد نماز جمعه گچساران تصریح کرد:روز گذشته مرحوم حاج مختار شفیعی که مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه بودند از میان ما رفتند که خداوند همه اموات ، ایشان و همه کسانی که به مبانی دینی ،اخلاق و معنویت کمک می کنند همه را با اهل بیت علیهم السلام محشور بفرمایند.

خطیب جمعه گچساران اظهارکرد:در جمعه قبل تقاضایی از فرهیختگان این شهرستان داشتم که این عزیزان بیشتر احساس مسئولیت کنند که مباحث ،موارد و نگرانی هایی در گچساران وجود دارد که امیدوارم فرهیختگان این شهرستان چه ساکنین در این شهرستان و چه عزیزانی که درسایر نقاط کشور هستند به طور جدی جلسه و تصمیم بگیرند و ان شاءالله همه به وظایف خود به احسن وجه توجه کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه‌ها

دغدغه امام جمعه دلسوز و انقلابی شهرمان دغدغه همه دلسوزان واقعی نظام جمهوری اسلامی ایران است که عبارت است اینکه در حال حاضر مدیریت اجرایی مملکت بدست کسانی افتاده است که نه درد دین و آخرت مردم را دارند نه درد دنیای مردم را و چاره در اینست که مردم عزیز در سالهای پیش روی خود چشمانشان را باز کنند و کسانی را بر سرنوشت خود حاکم کنند که حداقل کمی هم از خدا بترسند و اموال و سرمایه بیت المال رو حیف و میل نکنند انشالله

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها