نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
28. اسفند 1396 - 23:07
سخنگوی شورای شهرگچساران گفت:اگر در پیشگاه باری‌تعالی کسی را ببینم چه اعضای شورا، چه مجموعه شهرداری چه مجموعه‌های اداری خلاف حق مردم و موازین نظام گام برمی‌دارند و دنبال زد و بندهای شخصی است، حداقل کاری که می‌کنم در کنار رسانه‌ها آنها را به مردم معرفی می‌کنم و یک تنه ایستادگی می‌کنم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،مسلم کرمی،سخنگوی شورای شهرگچساران در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه در خصوص حواشی اخیر پیرامون استیضاح شهردارگچساران ،گفت:باید توجه داشت که علی‌رغم همدلی ، وحدت و وجود مشترکاتی در هر مجموعه‌ای تفاوت دیدگاه‌های نیز وجود دارد و با قاطعیت می‌گویم آنچه در فضای شورای شهر حاکم است، این است که بهترین شرایط برای پیشرفت شهری حاکم شود.

نقدهایی به شهردارگچساران واردست

وی افزود:مهم این است که ما در محیطی خوب و بدون استرس و فضاهای مشوش بتوانیم خدمت‌رسانی کنیم، مصوبات خوبی تصویب کرده و نظارت مطلوبی نیز بر اجرای آن داشته باشیم.

 کرمی درادامه با اشاره به عملکرد شهردارگچساران اظهارکرد:در خصوص عملکرد شهردار گچساران نیز نقدهای از طرف بعضی از اعضای شورای شهر در مقولات مختلف وجود دارد که دراین باره از شهردار سوالاتی نیز شده است که در این خصوص بعضی از دوستان قانع نشدند، سوالات در قالب استیضاح به وی ابلاغ شد و تاریخ دریافت ۱۹ اسفندماه امسسال بود.

وی ادامه داد:البته فرصت ۱۰ روزه فرصتی بود که شهردار برای پاسخگویی وقت داشتند یعنی شهردار از یک تا ۱۰ روز می‌تواند اعلام کند که من فرصت پاسخگویی دارم.

جلسه استیضاع بعد از تعطیلات نوروز

سخنگوی شورای شهرگچساران افزود: سئوالات برای شهردار گچساران ارسال شد اما تاکنون جلسه‌ای مبنی بر استیضاح وی برگزار نشده است البته بعضی از دوستان نظر بر برگزاری جلسه قبل از پایان سال داشتند اما در نهایت با اتفاق نظر این جلسه به بعد از تعطیلات موکول شد.

وی درادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اختلاف نظر و نقدهای اعضای شورا در خصوص عملکرد فنی شهردار بوده یا مسائلی دیگر در میان است، گفت: دوست داشتم فضا امروز به همین عملکرد برسد زیرا دوستان و رئیس شورای اسلامی شهر در روزهای آینده به این موضوع می‌پردازند.

کرمی ادامه داد: جلسه روز گذشته جلسه استیضاح نبوده و جلسه استیضاح به صورت رسمی اعلام خواهد شد درحالی که نگاه اعتراضی بعضی از اعضای شورا فارغ از مسایل سیاسی بوده است.

اقدام غیرقانونی شهردارگچساران

وی گفت: دوستان روزگذشته اعلام کردند فلان شخص تیتر زده است که ما قصد احداث پارک داریم یا فلان دیوار تخریب شده است شورا مخالفت می‌کند طبق نصح صریح قانون هرگونه عملی در حوزه عمرانی شهرداری نیاز به مصوبه شورا دارد همه ما باید به قانون احترام بگذاریم، قانون فصل‌الخطاب ماست و هیچ یک از اعضای شورا از این اقدام اطلاعی نداشتند و هدف نیز وسلیه را توجیه نمی‌کند که ما بگوئیم خوب شد یا بد.

کرمی افزود:می‌گویند ما در حال مرمت فضای داخلی شهرداری هستیم دوستان ایراد می‌گیرند اینکه ساختمان شهرداری فرسوده است بحثی جداگانه دارداما کاری که انجام شده افزون بر ۲۵۰ میلیون تومان هزینه در برداشته است اما شهردار اجازه هزینه مبلغ ۵۰ میلیون تومان را در این خصوص داشته است و بالاتر از این مبلغ بدون مصوبه شورا خلاف قانون بود.

من سیاسی نیستم

عضو شورای اسلامی شهر گچساران تصریح کرد: بنده در روز نخست به همشهریان خود قول دادم که اگر خلاف قانون حرکت کردند در میان اعضای شورا حتی نزدیک‌ترین دوستان من اگر تنها نیز باشم، قد علم می‌کنم.

کرمی بیان کرد: با صراحت می‌گویم من یک فرد سیاسی نیستم من یک بسیجی پاسدارزاده‌ام، حضرا آقا فرموده‌اند من دیپلمات نیستم من انقلابی‌ام حرف را صریح و رک می‌گویم ، من سرباز ولایت هستم من نیز دیپلمات و دنبال زد و بند نیستم که در مورد فلان آقا تیتر زده نشود.

آمده‌ام تا از حقوق مردم دفاع کنم

سخنگوی شورای اسلامی شهر گچساران گفت: من انقلابی‌ام و آمده‌ام تا از حقوق مردم دفاع کنم و از آرمان‌های که پدر من بیش از سه سال در جبهه‌های دفاع مقدس با لباس پاسداری برای آنها جنگید و جانباز شد، دفاع کنم.

وی افزود: اگر در پیشگاه باری‌تعالی کسی را ببینم چه اعضای شورا، چه مجموعه شهرداری چه مجموعه‌های اداری خلاف حق مردم و موازین نظام گام برمی‌دارند و دنبال زد و بندهای شخصی است، حداقل کاری که می‌کنم در کنار رسانه‌ها آنها را به مردم معرفی می‌کنم و یک تنه ایستادگی می‌کنم.

هر بهاری خزانی دارد

این درحالی بود که شهردارگچساران در نشستی دیگر با خبرنگاران درواکنش به استیضاحش توسط تعدادی از اعضای شورای شهر نیزاظهارکرده بود:منی که در حال حاضر در خدمت شما خبرنگاران نشسته‌ام یک روز آمده‌ام و روز دیگری نیز می‌روم.

وی گفته بود:هر بهاری خزانی دارد، من به هیچ چیزی فکر نمی‌کنم و هیچ چیزی نمی‌تواند مرا از تلاش شبانه‌روزی بازدارد.

انتهای پیام

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها