نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
27. بهمن 1396 - 13:59
امام جمعه گچساران گفت:مواردی در برخی جاها دیده می شود و قبل ها هم بود و تذکراتی هم داده شود اما توجهی نشد،دراین جشن ها از آلات لهو و لعب استفاده می شود بعد گاهی توجیه می کنند از این موارد صدا و سیما هم دارد که باید گفت صدا و سیما هم کارش غلط است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت السلام سید امین الله حجازی، امام جمعه گچساران ظهر امروز درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به ایام سوگواری بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها اظهارکرد:پیشاپیش این مصیبت جانسوز را به همه مومنین ومومنات صمیمانه تسلیت عرض می کنم و امیدوارم خداوند به حرمت جایگاه و مقام زهرای مرضیه(س) به همه ما توقیق عنایت کندکه بیش از پیش معرفت پیدا کنیم.

وی افزود:ان شاءالله از فردا شب جلسه مراسمات روضه و سوگواری ایام فاطمیه با حضور سخنران برجسته کشوری به مدت 5شب در مصلای بزرگ امام خمینی (ره)این شهربرگزار خواهد شد.

تودهنی بزرگ ملت به دشمنان 

امام جمعه گچساران درادامه با تشکر به حضور باشکوه ملت ایران درراهپیمایی 22بهمن گفت:دراین روز ملت بزرگ ایران اسلامی مشت محکمی به دهن دشمنان اسلام و ایران اسلامی زدند،فتنه گران و در راس آمریکای جنایتکار آنچنان تلاش کردند که گفتند در 22بهمن مردم ایران علیه نظام و انقلاب شعار می دهند و دیدیم که ملت فهیم و بصیرایران اسلامی چنان دشمن را تو دهنی محکمی زدندکه اگر ذره ای هم شعور داشته باشند باید تا ابد دیگر دهنشان باز نشود.

حجازی درادامه تصریح کرد:گاهی اوقات مباحثی در این شهرستان پیش می آید که اولا توقع این است که پیش نیاید،بعدا محرمانه و دوستانه پیامی می دهیم و خواهش می کنیم که اجرای این مواردصلاح نیست ولی متاسفانه توجهی نمی شود.

درد بسیارنگران کننده درگچساران

خطیب جمعه گچساران اظهارکرد:درد بسیار نگران کننده تر اینکه که برخی دراین خصوص می گویند اشکال شرعی ندارد،یعنی به نوعی رنگ دینی به برخی موارد می دهند ،کسی که فقیه نیست نمی تواند دربحث فقاهت نظر بدهد.

آلات لهو و لعب درجشن ها

وی ادامه داد:متاسفانه خیلی نظر دراین خصوص داده می شود لذا مواردی در برخی جاها دیده می شود و قبل ها هم بود و تذکراتی هم داده شود اما توجهی نشد،دراین جشن ها از آلات لهو و لعب استفاده می شود بعد گاهی توجیه می کنند از این موارد صدا و سیما هم دارد که باید گفت صدا و سیما هم کارش غلط است.

 بارها به صدا و سیما اعتراض کردیم

حجازی افزود:اینکه دلیل نشد شما یک مجوز شرعی از فقیه جامع الشرایط بیاوریدما بارها هم به صدا و سیما هم اعتراض کردیم اما باز در شهرستان ما جلساتی گرفته می شود به اصطلاح جشنواره،کنسرت و امثالهم،این ها با مبانی شرعی مغایرت داردمخصوصا درحکومت اسلامی.

امام جمعه گچساران گفت:مسئول حکومت اسلامی باید عارش شود چنین جاهایی شرکت بکند و احساس کند که درشان یک مسئول نیست،بعد تذکر می دهیم ،نصیحت می کنیم و خواهش می کنیم،حالا برخی نامه هم می نویسند که بنده معمولا این نامه ها را جواب نمی دهند چون جوابی ندارند.

وی تصریح کرد:به این دلیل که گاهی اوقات دراین نامه ها از منظر فقاهت حرف می زنند؟!مقام معظم رهبری به عنوان فقیه جامع الشرایط و ولی امر مسلمین دراین خصوص بحث هایی دارند،ما نمی توانیم دراین موارد خودسرانه عمل کنیم.

نظر دیگران ملاک نیست

حجازی ادامه داد:نظام ،نظام اسلامی است و مسئول نظام اسلامی باید به نظر فقیه جامع الشرایطی که در راس حکومت است توجه فرماید،نه به نظر دیگران چون نظر دیگران ملاک نیست و این خلاف انتظارو توقع است که گاهی مسئولین ما حتی دراین برنامه ها عکس هم می گیرند.

 استعفا دهید و کناربروید

خطیب جمعه گچساران گفت:این عیب بزرگی است و گاهی خود مسئول می گوید ما نمی توانیم امتناع کنیم ،یعنی اختناق ایجاد شد؟ که اگر اینچنین است استعفا کندو کنار برود و بگوید این وضعیت را نمی خواهم.

حجازی تصریح کرد:خواهش می کنم به این موضوعات پایان بدهیدکه نه صلاح دین مردم است و نه صلاح دنیای مردم ،تک روی ،خودرایی ،خودمحوری و خودبزرگ بینی؛ که ما باید تابع و مقلد باشیم.

عروسی های مختلط درتالارها

امام جمعه گچساران ادامه داد:فقط فقیه می تواند بگوید به نظر من،انتظار این است که این موارد دراین شهرستان جمع بشوند،گلایه های دیگری هم وجود دارد به تالارهای عروسی که بارها و بارها تصویب شد و قانون وجود دارد که زن و مرد از هم جدا باشند.

حجازی افزود:اینکه عرض کردم نبایدبا این مسائل به نوعی مردم فریبی کنیم ،شما با عقیده و با حلال و حرام مردم دارید به نوعی دهن کجی می کنیدو باز هم می گویید ما طرفدار مردم هستیم بعد می گویید چرا جلوی شادی و نشاط مردم را می گیرید؟!.

بی خودی من منم نکنید

وی گفت:والله خدای این مردم از من و شما دلسوزتر این مردم است والله خدای این مردم از من و شما عالم تر است ،ما خدایی نکنیم.ما نمی توانیم بی خودی من منم کنیم.

امام جمعه گچساران درادامه اظهارکرد:توقع هم این است از روحانیت معظم استان حضرت آیت الله ملک حسینی، ائمه جمعه ،جماعت و همه روحانیت تبیین کنند مسائل را و حقایق را به مردم بگویندتا تصور نشود که حجازی فقط دراستان مُخل وحدت است؟!.

اگراشتباه می کنم نصیحت کنید

وی افزود:وحدت زیرچتر ولایت حاظریم جانمان را هم فدا بکنیم،ما می گوییم به حقیقت،شرع،دین ،اخلاق معنویت و خون شهداءتوجه شودبنابراین علمای بزرگ استان و شهرستان این مسائل را تبیین کنند و اگر این حقیر اشتباه می کنم نصیحت بفرمایند.

حجازی درادامه با اشاره با جان باختن 9تن از شهروندان گچسارانی درکاروان زیارتی حرم رضوی گفت:جمعی از زوار حضرت امام رضا علیه السلام به منظور پابوسی حرم مطهر رضوی به مشهد مقدس سفرکردند،اما تقدیر اینچنین شد که روح و جانشان امام رضا(ع) را زیارت کنند.

وی ادامه داد:قطعا امام رضاعلیه السلام بربالین همه جانباختگان عزیز حاضر شدند و امیدوارم خداوند به آبروی ثامن الائمه(ع)به مصدومین شفای عاجل عنایت فرمایند و مرحومین را با زهرای مرضیه (س)محشور گرداند.

امام جمعه گچساران درادامه گفت:توقعی از صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد دارم که مسائل مسائل روز که بیان می شود درصدا و سیما بیان شود و فردا نگویند امام جمعه گچساران فقط شهادت حضرت زهرا(س)را تسلیت گفت.

صداو سیما مسائل روز را بیان کند

وی افزود:مسائلی مهمی که ضرورت دارد و مربوط به جامعه است بیان شود که اگر تبعاتی دارد بنده برعهده خواهم گرفت،و مسائل ضروری و لازم را پخش کنند تا حقایق معلوم شود.

انتهای پیام  

دیدگاه‌ها

درود بر سید بزرگوار .سیدجان عده ای رنگ و لعاب می دهند به برنامه ها خود والی بسیاری از برنامه های جشن خلاف شرع است .
این حرف ها درست نیست
آقا گچساران مشکلات مهم تر از این دارد به آنها چرا تلنگر نمیزنی؟

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها