نظرسنجی

عملکردشهردار گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
2. آذر 1396 - 14:20
مدیر کانون بسیج مهندسین گچساران گفت:طرح بسیج همگام با کشاورز تاکنون در اکثر روستاهای محروم این شهرستان به صورت کامل اجرایی شده است که نتیجه حاصل شده در رفع دغدغه ها و مشکلات کشاورزان این مناطق بسیار موثر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،در جلسه شورای قشر بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گچساران از مربیان فعال طرح ملی بسیج همگام با کشاورز درسالن جلسات سپاه ناحیه گچساران تقدیر شد.

سرهنگ رحیم محمدی ،مدیر کانون بسیج مهندسین گچساران هدف از اجرای طرح همگام با کشاورز را علمی‌کردن کشاورزی در روستاها برشمرد و اظهارکرد:باتوجه به کشت‌وکار سنتی کشاورزان در بحث کشت محصولات غالب و استراتژیک، کارشناسان بسیج مهندسین کشاورزی گچساران به مدت یک سال زراعی و در جهت افزایش میزان عملکرد محصولات کشاورزی، مشاوره‌های کشاورزی برای کشاورزان خواهند داشت.

وی تصریح کرد:با توجه به حضور فعال و مستمر اعضا بسیج مهندسین کشاورزی در روستاهای محروم این شهرستان و ارتباط نزدیک با کشاورزان و مشاوره‌های علمی و به‌موقع جهت کشت و کار محصولات زراعی و نیز پایداری تولید محصولات کشاورزی از طریق ارتقا بهره مندی کشاورزان از دانش و تکنولوژی روز،کشاورزان استقبال چشمگیری را از این طرح داشته‌اند.

محمدی تاکید کرد:این طرح به برکت فعالیت‌های مربیان بسیج مهندسین کشاورزی و دیگراعضای فعال این کانون و استقبال کشاورزان تا حدود زیادی موفق بوده و انتظار می‌رود با مشاوره‌های مستقیم مهندسین بسیجی به کشاورزان، شاهد افزایش میزان عملکرد محصولات کشاورزی در آینده ای نزدیک باشیم.

مدیر کانون بسیج مهندسین گچساران گفت:جذب نیروی های مهندسین در گرایش های مختلف،عضو گیری کشاورزان و باغداران نمونه،مشاوره رایگان و حضوری به کشاورزان و باغداران،شناخت و ارزیابی مشکلات و کمبودها و ارائه راهکار مناسب،بازدید از مزارع کشاورزی ،برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی،برگزاری اردوهای جهادی و برگزاری همایش های علمی کردن کشاورزی از مهمترین فعالیت های این کانون در شهرستان است.

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها