نظرسنجی

عملکردشهردار گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
7. آبان 1396 - 16:07
به علت انفجار در دکل ۹۵ میدان نفتی رگ سفید (بین امیدیه و بندر دیلم) تاکنون چهار نفر از کارکنان این دکل جان باختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،آتش‌سوزی دکل ۹۵ میدان رگ‌سفید عصر امروز صورت گرفت و بر اساس اخبار تائید نشده علت این انفجار، فوران چاه نفت بوده است.

بر اساس آخرین اخبار دریافتی از محل حادثه، تاکنون چهار نفر از کارکنان حاضر در این دکل جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته حاضران دکل ۹۵ شرکت ملی حفاری ایران پس از ترخیص تیم زمین شناسی در حین بالا آوردن لوله دچار آتش سوزی گسترده شد که این حریق سبب ذوب شدن برخی از تجهیزات شد. 

دریس مدیر فنی مناطق نفت‌خیز جنوب، مدیرعامل شرکت ملی حفاری و تعدادی از مسئولان شرکت نفت برای نظارت دقیق‌تر برای مدیریت حادثه راهی این دکل نفتی شدند. 

بر اساس اعلام وزارت نفت، بیژن نامدار زنگنه نیزنماینده ویژه‌ای را به محل حادثه فرستاده است . محسن دلاويز به عنوان نماینده ویژه وزیر نفت برای حضور در محل وقوع آتش سوزی دکل شماره ۹۵ شركت ملی حفاری مستقر در ميدان رگ ‏سفيد، راهی اهواز شد.

عملیات اطفای آتش دکل شماره ۹۵ در جریان است اما نمی توان دقیق گفت که اطفای حریق چه زمانی به پایان خواهد رسید.

دکل شماره ۹۵ فتح از پیشرفته‌ترین دکل‌های حفاری خشکی است که با قدرت دو هزار اسب بخار توان حفاری چاه‌های توصیفی و اکتشافی را تا عمق بیش از ۶ هزار متر داشت.

 برخی منابع آگاه از وضعیت مصدومان و کشته شدگان آتش‌سوزی دکل حفاری در رگ سفید به شرح زیر عنوان شده است:

رئیس دستگاه دکل ۹۵ آقای مهرپویا دچار سوختگی شدید شده است.

داوود فریدی گل‌شناس از ناحیه گردن دچار سوختگی شدید شده است.

عزیز خیری رادیومن در حین فرار بر اثر موج انفجار پرتاب شده و دچار شکستگی پا شده است.

همه سکوبان‌ها دچار سوختگی شده‌اند.

جنازه محمدسلیمی یکی از کشته شدگان این انفجار از آتش بیرون آورده شده اما متاسفانه  فرزاد ارزانی از دیگر کشته شدگان حفار در آتش گرفتار شده است.

میدان نفتی رگ سفید واقع در جنوب غربی کشور و یکی از میدانهای بزرگ نفتی است که از اطراف در بین میدان های نفتی بی بی حکیمه (در جنوب شرق)، پازنان (در شمال شرق)، رامشیر (در شمال غرب)، زاغه-هندیجان-بهرگانسر و تنگو (در جنوب غرب) محصور شده است. این میدان در سال 1330 کشف و تولید از آن از سال 1345 آغاز شد.

بهره برداری از بخش غربی میدان (رگ سفید-١) توسط شرکت نفت و گاز آغاجاری و بهره برداری از بخش شرقی میدان (رگ سفید-2) توسط شرکت نفت و گاز گچسارن انجام می پذیرد.

درحال تکمیل...

انتهای پیام/م

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه‌ها

مسئولین وزارت نفت بجای برخوردهای غیر اصولی چون عزل های جمعی سال گذشته، ریشه این حوادث را بررسی و رفع کنن و از جمع کسانی که سال قبل عزل شدن، کسانی چون رییس سابق HSE که حالا بی گناهیش ثابت شده به کارش برگرده تا هم این ادارات سامان بگیرن و هم با آبروی مردم بازی نشه. روح آن عزیزان شاد. خدا به خانواده هاشون صبر بده

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها