نظرسنجی

عملکردچندماهه شهردارجدید گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
14. مهر 1396 - 13:04
امام جمعه موقت گچساران گفت: در این مسئله اخیری که آمریکا و فرزند نامشروعش اسرائیل بدنبال استقلال کردستان عراق هستند،آنها در واقع بدنبال این هستند که یک اسرائیل جدید در منطقه ایجاد کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت الاسلام علیرضا صفایی امام جمعه موقت گچساران در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:توصیه به تقوا ،توصیه هر خطیب جمعه ای است که باید تذکر داد ، متذکر شد و یادآوری کرد شاید انسانی فراموش کند و لذا مرتب فرمودند که هم در خطبه اول و هم دوم مومنین و مومنات توصیه به تقوا شوند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز 14مهرماه 57 هجرت بنیانگذار انقلاب اسلامی از بغداد به پاریس ،افزود:باید همیشه یاد امام (ره)را زنده نگاه داشت که براستی همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان مدیون آن امام بزرگ هستند.

صفایی تصریح کرد:اما راحل ایثار و جانفشانی ها کردند و به اسلام و مسلمین خدمت ارزشمندی  کردندواز این کشور به آن کشور پیام اسلام را به مردم ابلاغ می کردند.در ان دوران از طرف رئیس جمهور فرانسه برای امام (ره)پیام آوردندکه اینجا سیاست گویی ممنوع است در حالی که امام فرمودند:اگر حتی به این فرودگاه تا آن فرودگاه و از این کشور به آن کشور هم بروم دست از هدفم برنخواهم داشت و فریاد و پیام اسلام را می رسانم."

امام جمعه موقت گچساران درادامه بابیان اینکه روستاییان و عشایر از حامیان اصلی انقلابند،گفت:15مهر روز روستا و عشایر نامگذاری شده است که در واقع به تعبیر امام راحل،عشایر ذخایرانقلابند،و بحمدالله به لطف نظام جمهوری اسلامی در دوران های مختلف نسبت به روستاییان و عشایر خدمات ارزنده ای ارائه شده است.

وی در ادامه با اشاره به سالروز حرکت کاروان اسرای کربلا از کوفه به شام ،اظهارکرد:دشمنان تنها به شهادت امام حسین(ع) و یارانش بسنده نکردند و بعد از آتش زدن خیمه ها، اهل بیت و فرزندان امام (ع) را به وضعیتی بسیار فجیع که دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد به اسارت بردند.

صفایی افزود:امام حسین علیه السلام ، یاران و اصحابشان در رو زعاشورا به شهادت رسیدندتا مکتب پیامبر(ص)را احیاءکنندوامروز اجرای سنت حسنه پیامبراکرم (ص)نیاز جامعه امروز ماست.

امام جمعه گچساران با اشاره به تشکیل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به دستور مقام معظم رهبری در سال 69هجری ،اظهارکرد: اگر واقعا کشورها و علمای اسلامی به فرمایشات رهبر انقلاب توجه می کردند امروز جهان اسلام درگیر این همه مشکلات نبود.

وی افزود:اگر مذاهب کشورهای اسلامی دور هم جمع شوند اعم از شیعه و سنی و اختلافات را کنار بگذارند و حول محور توحید و نبوت گرد هم بیایند کشورهای اسلامی این همه دچار مشکلات نبودند و این جنگ ها در کشورهای یمن،سوریه،عراق و فلسطین اتفاق نمی افتاد.

صفایی در ادامه با اشاره به سفر اردوغان به ایران ،تصریح کرد:در این سفرمقام معظم رهبری سفارشات فراوانی به رئیس جمهور ترکیه داشتند که در منطقه اگر این دو کشور قدرتمند ایران و ترکیه هر تصمیمی بگیرند همان خواهد شد.

امام جمعه گچساران گفت:اگر در عراق و سوریه داعش در حال نابودی کامل است و به زودی جشن نابودی داعش گرفته خواهد شد که اگر این دو کشور قدرتمند در کنار هم باشند هر تصمیمی که بخواهند اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد:در این مسئله اخیری که آمریکا و فرزند نامشروعش اسرائیل بدنبال استقلال کردستان عراق هستند،آنها در واقع بدنبال این هستند که یک اسرائیل جدید در منطقه ایجاد کنند.  

صفایی در ادمه با اشاره به هفته نیروی انتظامی تصریح کرد:همانگونه که بارها بیان شده است برقراری امنیت در داخل کشور با سبزپوشان نیروی انتظامی است،نیروی انتظامی امروز شهدای والا مقامی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

امام جمعه موقت گچساران گفت: روزگذشته هم چهلمین روز درگذشت مرحوم قدم خیر وفرزندش در گچساران بود که نا امنی دامن آنها را گرفت و ناجوانمردانه در روز روشن اموالشان را به غارت بردند و خودشان هم کشته شدند.

صفایی افزود:هیج کسی منکر فداکاری و جانفشانی های سبزپوشان نیروی انتظامی دراین شهرستان و دیگر اقصی نقاط کشور نیست،اما مردم امنیت می خواهند،و امروز عزیزان ما در شورای تامین گچساران به جد پیگیر هستندو ان شاءالله به زودی خبر خوشی بشنویم که قاتلان مرحوم قدم خیر و فرزندش به سزای اعمالشان رسیدند.

انتهای پیام/م

نظرات کاربران

پیشنهاد سردبیر

تازه های سایت

پربازدیدها