نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
19. دى 1395 - 9:40
دانیال 10ساله مجبور شده بود در نبود پدروفات یافته اش بار مادر و خواهر بزرگتر و فرزند سوم خانواده بعد از خود را به دوش بکشد ومی گفت: مجبورم که بیایم و این کار(گدایی) را انجام دهم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،از روی زیرگذرشهرم گچساران در حال عبور بودم،دو چیز را در یک قاب متصور شدم ،پسری کم سن و سال  با یک کلاه به سر و دمپایی به پا وکمی آنطرف تر روشنایی شعله های دکل های نفت و گاز از دور، تصویر من این بار کودک کار نبود،او کودک تکدی گری بود.

جلوتر رفتم از او سوالی پرسیدم ابتدا از پاسخم اکراه نمود،اما بعد از آن که کمی برایش توضیح دادم از استرس جواب دادنش کمتر شد و آرام آرام شروع به پاسخ دادنم کرد،،نامش دانیال بود،معصومانه سخن می گفت، دانیال که ۱۰ سالش بود مجبور شده بود در نبود پدروفات یافته اش بار مادر و خواهر بزرگتر و فرزند سوم خانواده بعد از خود را نیز به دوش بکشد،می گفت:" مجبورم که بیایم و این کار را انجام دهم".
پرسیدم چرا کار نمی کنی؟؟؟

گفت: "آخَر این همه جوان بیکار است به نظرت تا وقتی این جوانان هستند به من کار می رسد"؟؟؟این حرف را که زد فهمیدم با بزرگ مرد کوچکی طرف هستم.

آرزویش را سوال کردم؟با همان اکراه اولیه پاسخ داد مگر ما بچه های یتیم و فقیر می توانیم آرزو هم کنیم؟؟؟

بالاخره با سماجت من آرزویش را اینطورگفت:"دوست دارم آنقدر پولدار شوم که نگذارم دیگر کسی بر روی این زیرگذر یا دیگر خیابان های گچساران دست گدایی جلوی مردم دراز کند".

در حالی که نفت در فاصله چند متری اش صادر و فروخته می شودبه هر روشی بود دانیال را راضی کردم تا دیگر دست دراز نکند پیش کسی و روانه اش کردم به سمت خانه اش که در یکی از محلات بافت فرسوده شهر بود.

در میانه  گفتگوی من و دانیال،یک حرف دانیال خیلی مرا به فکر فرو برد،چرا نفت داشته باشیم و ما کاسه ی گدایی دست بگیریم؟؟؟می خواهم روی سخن را با مسئولان شهرم باز کنم.

جناب تاجگردون شما به عنوان قدرتمند ترین و مسئول ترین شخص این شهر جواب سوال دانیال را بدهید؟

فرماندار محترم شهرم،شما به عنوان نماینده دولت جواب دانیال را بدهید؟

ریاست ادارات بهزیستی و کمیته امداد شما به عنوان نهاد های امداد رسان دانیال ها را در یابید؟

اما بعد...باید بپرسم آیا احداث دریاچه مصنوعی مهمتراست یا رسیدگی به حال جوانان شهرم و فقرای با آبروی دیارم؟؟؟

مخالف احداث دریاچه مصنوعی نیستیم اما تحمل تکدی کردن دانیال ها را هم نداریم...

درست که مشکل در کل کشور وجود دارد؟اما آیا به نظر شما فقط با گچساران بام نفت گفتن شکم دانیال ها و جیب جوانان این شهر پر می شود؟؟؟
روز به روز در حال سوق خوردن بیشتر به سمت فقر هستیم؟؟؟!

بیش از این مدرنیته نمی خواهیم بلکه می خواهیم به جوانان و امثال دانیال این شهر توجه کنید.

جناب فرماندار شما تا به حال در جلسات شورای اداری شهرستان به جوانان و امثال دانیال توجه و اشاره کرده اید؟؟؟

تا به حال بودجه ای ولو کم برای کمک به فقرای این شهر اختصاص داده اید؟؟؟

روسای کمیته امام خمینی(ره) و بهزیستی تا به حال از اتاق ریاست خود بیرون رفته اید تا حداقل در شلوغ ترین نقطه شهر امثال دانیال را ببینید؟؟؟
مسئولان شهرم تا به حال دانیال ها و جوانان این شهر را جای فرزندان خود قرار داده اید؟؟؟

مسئولان بام نفت ایران،نفت این شهر کجا می رود؟؟؟

تهران؟تبریز؟شیراز؟ کجا می رود که باید این گونه شاهد کلیه فروشی،تکدی گری بچه ای ۱۰ ساله،کودک کار بودن بچه ای ۱۱ساله،خودکشی های ناشی از فقر و دیگر تلخیاتی که در این مطلب نمی گنجد باشیم.

خدا کند روزی فرا برسد که این شهر نفتی به جایگاه واقعی خود برسد.

*عکس خبرتزیینی است.

انتهای پیام/م

دیدگاه‌ها

جناب نماینده و مدیران مربوطه لطفا جواب دهید،نفت کجا میرود؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما کی وبا چه معیاری سیر و اشباع میشوید بلکه نوبت به فقیرها و مردم این شهر برسد!!!! از قهر خدا و آه مظلوم بترسید،تا به کی و کجا رابطه و دزدی و چپاول ...

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها