نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
28. شهريور 1397 - 0:36
نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از تأسیسات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،آیت‌الله سیدشرف‌الدین ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با حضور در جمع کارکنان واحد بهره برداری شماره یک گچساران(سقلاتون) و تاسیسات بهره برداری شماره 2 (دشت بلوط) شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بازدید کرد.

آیت الله ملک حسینی در این بازدید ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام ماه محرم درجمع کارکنان عملیاتی شرکت نفت و گاز گچساران اظهار کرد: برخود وظیفه می دانم از زحمات و تلاش های شما کارکنان عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تقدیر و تشکر نمایم.

وی با بیان این که صنعت بزرگ نفت و گاز از مهمترین وحساسترین قطب های اقتصادی در کشور به شمار می رود، افزود: بی شک تلاش جهادی و موفقیت آمیز شما در راستای اهداف عالی ایران اسلامی برگ زرین دیگری از افتخارات شما تلاش گران صنعت نفت است.

نماینده ولی فقیه درکهگیلویه وبویراحمد گفت:شرکت نفت و گاز گچساران به عنوان دومین تولیدکننده نفت در کشور از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و به عنوان قطب های نفتی در اقتصاد کشور نقش دارد .

وی خاطرنشان کرد: شما کارکنان صنعت نفت در طول چهاردهه از انقلاب اسلامی و در حالیکه شاهد تحریم های دشمنان بودیم نشان دادید ملت ایران می تواند با پشتکار و همت خود قله های ترقی را یکی پس از دیگری فتح نماید چنانکه تا به امروز موفق شده اید در خط اول اقتصاد کشور باشید.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به برکت این انقلاب است که ما اکنون درهمه زمینه ها ، صاحب نظر و صاحب تکنولوژی هستیم و درود خدا به آن هایی که با همت و فداکاری خود ما را به این نقطه از عزت و سربلندی و غرور رساندند.

درادامه هوشنگ صیدالی ،مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران از حضور و بازدید آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه دراستان از منطقه نفتی گچساران قدردانی کردو گفت: شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به عنوان دومین تولیدکننده نفت در مناطق نفت خیز جنوب، بهره‌برداری و راهبری عملیات تولید از میدان‌های پراکنده‌ای از جمله گچساران ، بی‌بی‌حکیمه ، سیاهمکان ، رگ سفید ، پازنان ، منصور آباد ، نرگسی و کیلو کریم را برعهده دارد.

وی درادامه با رائه گزارشی از روند تولید و نحوه عملیات این شرکت به عنوان دومین تولید کننده نفت در کشور افزود: شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران در طول این سالها موفق شد با سربلندی از تحریم ها عبور کند و نگذارد شریان نفت متوقف شود و در تحقق برنامه تولید تکلیفی خود نیز موفق باشد.

صیدالی با اشاره به این که واحد بهره‌برداری شمارهٔ یک گچساران(سقلاتون) در ارتفاع بالایی قرار گرفته است و به همین دلیل به عنوان بام نفت ایران معروف است ،اظهار کرد: این واحد در سال ۱۳۱۱ هجری شمسی به بهره‌برداری رسیده است و در ارتفاع ۳ هزار و ۲۲۱ پایی از سطح دریا قرار دارد.

وی به ویژگی خاص این واحد اشاره کرد و افزود: این واحد با ظرفیت تولید بالا هزاران بشکه نفت را در روز ، از چاه ها جمع‌آوری و تفکیک می‌کند و حاصل این تفکیک از طریق تلمبه خانه گوره برای صادرات به پایانه خارک انتقال می‌یابد.

مدیرعامل نفت و گاز گچساران خاطرنشان کرد: از آنجا که این شرکت به عنوان یک شرکت با پهنای گستردگی در چهار استان قرار گرفته است و قرار گرفتن این میدان‌ها در استان های کهگیلویه و بویراحمد ، خوزستان ، فارس و بوشهر از یکسو و واقع شدن تلمبه‌خانه عظیم گوره و چند راهه بزرگ نفت خام صادراتی ایران در حوزه عملیات این شرکت در ساحل از سوی دیگر ، گچساران را به یکی از مناطق مهم تولید و قطب صادرات نفت خام ایران تبدیل کرده است.

ادامه تصاویر را مشاهده نمایید.

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها