نظرسنجی

عملکردشهردار گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
13. آذر 1395 - 15:52
بارش باران و جاری شدن سیل به حدی بود که بسیاری از بچه ماهی های مزارع منطقه خیرآباد گچساران را گل و لای مدفون کرد و دست پرورش دهندگان ماهی از تولیدخالی ماند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، بر اثر بارندگی شدید روزهای گذشته در منطقه خیرآباد گچساران سیلاب هزاران قطعه بچه ماهی مجتمع پرورش ماهی واقع در این روستا را با خود برد و در لابلای گل و لای مدفون کرد .

 

 

بر اثر بارش شدید باران و نیز طغیان رودخانه خیرآباد حجم زیادی از گل و لای وارد حوضچه های این مزرعه پرورش ماهی شده وموجبات تلف شدن هزاران قطعه ماهی قزل آلا در این منطقه را فراهم آورد.برخی از ماهی های این مزارع نیز روانه رودخانه شده وچه بسا افرادی که می توانستند از این از آب گل آلود ، ماهی بگیرند.

 

 

به گفته مالک این مجتمع پرورش ماهی، ۱۲۰هزارقطعه بچه ماهی دراین حوضچه ها ریخته شده بود که دراثرسیلاب اخیر چندین هزار قطعه ازآنها تلف شده است  وچون آب مزرعه قطع شده واکسیژن لازم به ماهی ها نمی رسد آمارتلفات همچنان سیر صعودی دارد.

 

وی افزود:ماهی ها به وزن ۲۰۰گرم رسیده بودند وطبق پیش بینی باید دراسفندماه امسال روانه بازارفروش می شدند.

 

 

اگرچه بارش باران و ریزش رحمت الهی در فصل پاییز موجب خوشحالی بسیاری از شهروندان گچسارانی شد اما در این میان برخی هم دچار خسارت هایی شدند، تخریب برخی از مزارع پرورش ماهی، آبگرفتگی در خیابانها و برخی از منازل مسکونی، خسارت در بخش هایی از کشاورزی در این روزها مشاهده می شد.

 

 

این در حالی بود که بارش های باران در روز نخست ورود این سامانه بارشی سبب تلطیف هوا در گچساران شد اما در روز بعد این بارش ها شدت گرفت و سبب خسارتهایی در برخی نقاط و نیز در بخش های کشاورزی شد. این در حالیست که به گفته کارشناس سازمان هواشناسی میزان بارش باران در گچساران در چند روزاخیر  76/3میلی متربوده است.

 

روستای خیرآباد در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان گچساران در مرز استانهای کهگیلویه و بویراحمد وخوزستان قرار دارد و مشتمل بر چند روستا به نام‌های خیرآباد سفلی، خیرآباد ناصر، خیرآباد مردان معصوم ، پادوک و... است.

انتهای پیام/م

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها