نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
9. مهر 1397 - 17:44
رئیس صنعت و معدن تجارت گچساران گفت:6ماه ابتدای امسال تعداد 532 مورد تخلف از اصناف گچساران کشف شدکه متخلفان بیش از 3 میلیارد و 274میلیون ریال جریمه و برای اعمال قانون به اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،رضا شریفی،رئیس صنعت ،معدن و تجارت گچساران درنشست کمیسیون نظارت بربازار این شهرستان اظهارکرد:از ابتدای امسال تاکنون 24گشت بازرسی مشترک با ادارات دامپزشکی، جهاد کشاورزی ، شبکه بهداشت و تعزیرات حکومتی برای جلوگیری از افزایش قیمت برخی از کالاهای مصرفی در بازار این شهرستان در حال فعالیت است.

کشف 532مورد تخلف از اصناف گچساران

 وی افزود:در 6ماه ابتدای امسال تعداد  10هزار و522 مورد بازرسی از واحدهای تولید، توزیع و عرضه کالاهای مورد مصرفی خانوار‌ها  و اصناف در سطح شهرستان انجام شد که در این مدت تعداد 532 مورد تخلف از اصناف گچساران کشف شده و متخلفان به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شدند.

 شریفی گفت:این بازرسی ها از صنوف مواد غذایی، پوشاک،آرایشی و بهداشتی،نوشت افزار و کالاهای ساختمانی از جمله شن، ماسه و تیرآهن  انجام گرفته است که این تخلفات بیشتر در زمینه کم فروشی، گران فروشی،نداشتن پروانه کسب، عدم درج قیمت و عدم فاکتور بوده است.

جریمه 3میلیاردی متخلفان دربازار

رئیس صنعت،معدن و تجارت گچساران تصریح کرد:در 6ماه ابتدای سال جاری متخلفان به مبلغ 3 میلیارد و 274میلیون  و 603 هزار و 880ریال جریمه شده‌اند و برای اعمال قانون به اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان معرفی شده‌اند.

بازرسی هفته ای بازار گچساران

وی اظهارکرد:در 6 ماهه نخست سالجاری 84 مورد گزارش مردمی به اداره صنعت، معدن و تجارت استعلام شده که درکمترین زمان مورد رسیدگی قرار گرفت ،هرچند هفته‌ای بیش از سه بار بازار گچساران در زمان‌های مختلف مورد بازرسی قرار می گیرد.

استقبال از گزارشات مردمی

 شریفی افزود:تشدید نظارت بر بازار در جهت جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای مصرفی خانوار انجام می پذیرد که هدف از بازرسی‌های واحد بازرگانی این اداره نظارت هر چه بیشتر بر عملکرد اصناف و رسیدگی به شکایت‌های مردم در زمینه تخلف برخی از واحدهای صنفی است.

از احتکار اجناس مصرفی گزارشی اعلام نشده است

وی درادامه گفت:با بازرسی‌های به عمل آمده از مراکز فروش در این شهرستان تاکنون از احتکار اجناس ضروری مصرفی خانوار  هیچگونه گزارشی اعلام نشده است وشهروندان می‌توانند هرگونه گرانفروشی را با سامانه 124 تماس گرفته و اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.

انتهای پیام

دیدگاه‌ها

يكي از ضعيف ترين مديران شهرستان همين آقاي شريفي است

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها