نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
25. آذر 1395 - 20:58
شست شورای اداری گچساران ظهر امروز در حالی با حضور استاندار کهگیلویه وبویراحمد و نماینده باشت و گچساران در این شهر برگزار شد که تاجگردون نسبت به خودکشی ها در گچساران ابراز تاسف کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،امروز (25 آذر ) حوالی ساعت11 ظهر خانمی 27 ساله متاهل دارای 2 فرزند، یک دختر 10 و یک پسر 7 ساله ، اصالتا ساکن شهرستان لنده واقع در روستای چهاربیشه گچساران به دلیل مشکلات روحی به وسیله چادر خودکشی کرد.

هفته گذشته نیز یک جوان 28 ساله گچسارانی به دلیل فقر و بیکاری با قرص برنج به زندگی اش پایان داد.

نشست شورای اداری گچساران ظهر امروز در حالی با حضور استاندار کهگیلویه وبویراحمد و نماینده باشت و گچساران در این شهر برگزار شد که تاجگردون نسبت به خودکشی ها در گچساران واکنش نشان داد. 

غلامرضا تاجگردون ظهر امروز در جلسه شورای اداری گچساران با اشاره به خودکشی های اخیر در این شهرستان گفت: خودکشی های که در گچساران اتفاق افتاده است، بهزیستی ما، سپاه ما، کمیته امداد ما و ادارات و نهادها و رسانه ها همه باید همکاری کنند.

وی افزود: سایت ها دلشان را خوش نکنند جوانی خودکشی کرد وسایت خبری آنها چند روز دارای خبر است این بلای است که همه ما را می گیرد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعضی می گویند تقصیر نماینده است، گفت: یک سیستم بد کار می کند که اتفاقاتی به این شکل می افتد چرا نباید آسیب شناسی شود.

تاجگردون با نشان دادن لیست خودکشی های اخیر گچساران به اعضای شورای اداری گچساران افزود: این لیست خودکشی های اخیر گچساران است که نام دو نفر هنوز نوشته نشده است.

وی تصریح کرد: چه مفهومی دارد که چهار پنج دختر و زن جوان دست به خودکشی بزنند، بیکار هستند؟ شغل ندارند؟ وضعیت مالی بدی داشته اند؟

تاجگردون تصریح کرد: این مسئله باید آسیب شناسی شود، مسئولی، فرمانداری، شهرداری، شورای شهری کسی باید این مسائل را ریشه یابی کند، ریشه این خودکشی ها چیست، مسوولان نباید خواب داشته باشند که چرا این اتفاق در شهر ما می افتد و ما بی خیال هستیم.

وی یادآور شد: بعد حتما تقصیر نماینده است موضوع را سریع سیاسی و آلوده به بعضی مسائل کنیم!این مسله باید ریشه یابی شود و این ها آسیب های واقعی جامعه ماست.

در حالی چهاردهمین خودکشی سال جاری با پایان تلخ زندگی این بانوی 27ساله گچسارانی رقم خوردکه آمارهای موجود حکایت از افزایش مرگ ناشی از خودکشی در این استان را دارد.

پیشتر مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد درنشست بررسی علل خودکشی در استان  با ارایه آماری از تعداد خودکشی منجر به فوت ،گفت:سال گذشته 4هزار و29مورد پرونده پزشکی در کشور ثبت شد که 77 پرونده مربوط به کهگیلویه و بویراحمد بود .

کامروز امینی به تفکیک آمار خودکشی در کشور اشاره کرد و افزود: سال گذشته در کشور 2هزارو891نفر مرد و هزار و 138نفر زن در کشور خودکشی کردند که سهم کهگیلویه و بویراحمد از این آمار 77 نفر (50 مرد و 27 زن ) بوده است . 
وی با اشاره به اینکه آمار سال 94نسبت به سال قبل از آن 37 ممیز 5 دهم درصد رشد داشته است گفت:شاخص خودکشی به نسبت جمعیت در کشور 5 ممیز یک دهم درصد است که این رقم در کهگیلویه و بویراحمد عدد 11 را نشان می دهد .

امینی در ادامه گفت:استان های یزد، کرمان، خراسان جنوبی وسیستان و بلوچستان جزو  چهار استان آخر در زمینه خودکشی است.

وی افزود: 53 درصد از خودکشی ها به صورت حلق آویز است و در کهگیلویه و بویراحمد 57 درصد خودکشی ها به این روش انجام می شود . 
امینی به امار خودکشی در 8ماهه ی امسال هم اشاره کرد و گفت :طی این مدت 47پرونده فوتی در استان ثبت شده است .  
زارع پور مدیر کل اموزش وپرورش استان با بیان اینکه به ازای هر 15دانش آموز یک ساعت مشاوره در مدارس استان انجام می شود گفت: برگزاری نمایشگاه های سیار در زمینه آسیب های اجتماعی وکارگاه های آموزشی ویژه والدین از دیگر برنامه های این دستگاه برای مقابله با این آسیب است . 
فتاح محمدی معاون سیاسی وامنیتی استاندار نیز بر همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط در زمینه استفاده از راه حل بازدارنده برای جلوگیری وکاهش این پدیده ی شوم تاکید کرد.

 

انتهای پیام/م

 

دیدگاه‌ها

جناب دار تاجگردون اینها فقط مردند و از این دنیا و دیدن ظلمها راحت شدند . اما تعدادی جوان هم هستند که بخاطر بیکاری اقدام به خودکشی کردند اما با خوش اقبالی یا بد اقبالی جان بدر بردند . هر وقت فرمودین تا نمونه اش را به علت بیکاری خدمتتان معرفی نماییم. اینها نه پارتی دارند و نه سفارشی . پس همان بمیرند راحتترند....
در عجبم که یا ایمان به وجود پروردگار و قیامت وجود ندارد(نعوذبالله)یا اگر هست برای مسوولان به چه جراتی اینقدر ظلم و بی عدالتی و رابطه بازی تا این حد افراطی جناب تاجگردون در عجبم که چطور در مقام یک مسوول اینچنین آسوده و سر کیف از خودکشی حرف میزنی و شانه خالی میکنی... وای به حال شما.
جای تاسف است برای مسو لینی که اعای مسلمانی میکنند ولی فقط درفکرپرکردن جیب خود هستند

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها