نظرسنجی

عملکردچندماهه شهردارجدید گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
6. اسفند 1395 - 17:05
رزمایش شهدای مدافع حرم با حضور گردان های الی بیت المقدس و کوثر در گچساران از روز گذشته با رمز یا زهرا(س) آغاز شد و امروز به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،رزمایش شهدای مدافع حرم  با حضور گردان های الی بیت المقدس و کوثر در گچساران از روز گذشته با رمز یا زهرا(س) آغاز شد.هدف از برگزاری این رزمایش 2روزه ،بالابردن توان رزمی نیروها، حفظ و آمادگی دفاعی و نمایش صلابت و اقتدار گردان ها در مقابل هر گونه تهدیدهای احتمالی توسط دشمن است.

 
گردان ها و بسیجیان شرکت کننده چندین عملیات ویژه برای ارتقای آمادگی نیروها در مقابله با انواع تهدیدهای دشمنان را در این رزمایش به نمایش گذاشتند.دفاع از کوی و برزن، کمین و ضدکمین، پدافند، امداد و نجات و آرام سازی شهر از جمله برنامه های این رزمایش بود.
 
عملیات شبانه جهت آشنایی با رزم شبانه و ستون کشی براساس سناریوهای از پیش طراحی شده نیز توسط گردان‌های الی بیت المقدس، اجرا شد.افزایش توان رزمی، حفظ انسجام، آشنایی با تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها و آشنایی با رزم در شب از برنامه‌های روز اول رزمایش مدافعان حرم در شهرستان گچساران بود.
 
گفتنی است "سردار اورنگ" شهید مدافع حرم در استان کهگیلویه و بویراحمد در 16بهمن 1394در حین ماموریت مستشاری در سوریه به فیض شهادت نائل آمد.شهید اورنگ از جانبازان و رزمندگان شجاع در هشت سال دفاع مقدس بود و در عملیات های مختلف به ویژه والفجر هشت و بیت المقدس نیز کارنامه درخشانی از عرصه رزم، مجاهدت و ایثار از خود به نمایش گذاشته بود.
 
این شهید مدافع حرم جانشین فرماندهی معاونت آموزش تیپ مستقل 48فتح و آخرین مسئولیتش نیز فرماندهی تیپ سوم دانشگاه امام حسین(ع) بود و به عنوان فرمانده نمونه از دست رهبر فرزنه انقلاب جایزه دریافت کرد.

دیدگاه‌ها

خدا قوت بسیجیان مخلص و زحمت کش
درود خدا بر سربازان امام خامنه ای

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها