نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
28. آذر 1397 - 10:04
اولین نشست اعضای بسیج دانشجویی شهرستان گچساران باحجت السلام والمسلمین سید امین الله حجازی امام جمعه شهرستان گچساران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،اولین نشست اعضای بسیج دانشجویی شهرستان گچساران با حجت السلام والمسلمین سید امین الله حجازی امام جمعه شهرستان گچساران به منظور ترویج ارتباط دانشجویان با ائمه جمعه و بررسی مشکلات دانشجویان و دانشگاهای شهرستان گچساران و باشت عصر روز گذشته در دفتر امام جمعه شهر گچساران برگزار شد.

در این دیدار  دانشجویان و مسئولین حوزه های بسیج دانشگاهی مشکلات و معضلات موجود در دانشگاه ها و سطح شهر گچساران را  در قالب جلسه پرسش و پاسخ و مطالبه گری از امام جمعه محترم شهرستان  داشتند.

همچنین دانشجویان با ارائه فعالیت های جهادی خود در تابستان گذشته در حوزه های فرهنگی،آموزشی،عمرانی،بهداشت و درمان وبرنامه های اقتصادی مقاومتی ،و برپایی کارگاه های اشتغال زایی در بحث محرومیت زدایی خواستار توجه بیشتر مسئولان به اردوهای جهادی و حمایت آنان از دانشجویان جهادگر شدند.

از دیگر مطالب مطرح شده در این جلسه بیان ضعف های موجود در ارتباط گیری بین حوزه علمیه و دانشگاه است، دانشجویان با بیان اینکه یکی از عومل اصلی جهت بهبود شرایط جامعه و همچنین رفع مشکلات آن را در هماهنگی و ارتباط بین حوزه و دانشگاه دانستند و خواستار توجه بیشتر حوزه به مسئله حجاب و عفاف در سطح شهر گچساران و  دانشگاه های آن شدند.

دانشجویان نگرانی خود را از مشکل گرانی و حس اشرافی گری و آقازادگی روز افزونی که در شهرستان دیده میشود در محضر امام جامعه شهرستان بازگو کردند. دانشجویان در این مورد بیان داشتند: چطور می شود کسانی که اجداد آنها یا کشاورز بوده یا معلم و معتمد به یک باره چنین روی به اشرافی گری بیاورد؟ مگر غیر ازاین است که جایی حقی خورده میشود؟ چرا مسئولی نیست که بر این شرایط نظارت داشته باشد؟

حجت السلام والمسلمین سید امین الله حجازی امام جمعه شهرستان گچساران در جواب دانشجویان گفت: درخصوص رفع موانع و مشکلات مشکلات دانشجویان در دانشگاه ها از قبیل مشکلات خوابگاهی و… و همچنین  روند کند حمایتی و پشتیبانی از اردوهای جهادی به زودی جلسه ای با مسئولین دانشگاهی و شهرستانی برگزار خواهیم کرد و تا رسیدن به راهکاری مناسب و بر طرف شدن  این مشکلات دست از تلاش بر نمی داریم.

وی با اشاره به پرسش دانشجوها در خصوص مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهرستان گفت: حل چنین مشکلاتی قطعا نیازمند زمان و برنامه های در بازه های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است که امیدواریم با همکاری شما دانشجویان و نهادهای مسئول این روند سرعت بیشتری به خود گیرد.

امام جامعه گچساران در خصوص گران فروشی های موجود در شهرستان نیز بیان داشت: به زودی جلسه ای در این خصوص  با رئیسای ادارات مربوطه و همچنین دادستانی شهرستان جهت رسیدگی به این موضوع برگزار خواهیم کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه‌ها

حیف پیام که من بذارم در این مورد

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها