نمایش 1 - 10 از 483
روزی که «استکبار جهانی» تحقیر شد؛
روز سوم خردادماه 61، موجی از شادی و سرور سراسر ایران اسلامی را فراگرفت و مردم در سراسر کشور به خیابان‌ها آمده و این پیروزی بزرگ را جشن گرفتند.
اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد:
از کرامات امامزاده سید فخرالدین احمد علیه‌السلام در شهرستان باشت، بمبی است که توسط رژیم طاغوت بر سادات این منطقه ریخته شد اما به برکت وجود این امامزاده منفجرنشد.
مهمترین بناهای تاریخی کهگیلویه و بویراحمد:
چارچوب تاریخ در «چهارطاقی» خیرآباد گچساران قابل‌دیدن و لمس کردن است معماری اصیل و کاملاً ایرانی که زبان سیاست، مذهب و نوع حکومت عصر خویش است.
مهمترین بناهای تاریخی کهگیلویه و بویراحمد:
پل ساسانی یکی از آثار تاریخی و دیدنی در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و در طول سال به‌ویژه در ایام نوروز مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.
با سقوط رضاخان قلدر در شهریور ۱۳۲۰نیز دخالت ها و خباثت‌های انگلیس پایان نیافت چراکه آن‌ها باروی کار آوردن "محمدرضا شاه" به‌جای پدرش کوشیدند جای پای خود را در ایران محکم‌تر کنند.
تیغ مشکلات ماهی‌فروشان در بازار کپری‌های گچساران همچنان در گلوی مردمان این شهر مانده و طرح‌های جابجایی این مغازه‌ها هنوز راه به‌جایی نبرده است.
سد کوثر ۵۸۰ میلیون مترمکعب گنجایش دارد که نقش مهمی در تأمین آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت پنج استان دارد.
میراث کهن کهگیلویه و بویراحمد را دریابیم؛
اهالی روستا می گویند:این روزها که درکوه‌های گناوه لری پای می‌گذاریم آشکارا آهنگ شوم و بدفرجام اره‌برقی را می شنویم و بی‌توجهی مسئولین هم موجب شده که عده زیادی به قاچاق هیزم روی بیاورند.
تاریخ نیروی هوایی، مملو از ایثارگری و سلحشوری‌های خلبانان ایرانی است؛ مردانی که از حداقل امکانات، حداکثر بهره‌برداری را کردند, در روزهای سخت تحریم باوجود نبود قطعات، هواپیماهای شکاری و ترابری را عملیاتی و سرپا نگه داشتند.
مجتمع بزرگ پتروشیمی گچساران از پیشرفت فیزیکی 94 درصدی برخوردار است که به گفته مسئولین واحد «اُلفین»به‌عنوان فاز اول این پتروشیمی تا اواخر امسال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

صفحه‌ها