نمایش 1 - 10 از 379
تیم نفت و گازگچساران در روزهای اول و دوم از مرحله نخست رقابت های لیگ برترواترپلو مقابل تیم های نفت امیدیه و شهید نوفلاح تهران به میدان رفت اما باوجود تلاش های بسیار بازیکنان بومی و جوان این تیم متحمل شکست شد.
گچساران میزبان صدها قطعه پرنده مهاجر شد؛
با گذشت حدود سه ماه از فصل پاییز و سرد شدن مناطق شمالی، کوچ پرندگان مهاجر از سیبری به زیستگاه های کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده که تا بهارادامه خواهد داشت.
همایشی متفاوت به مناسبت روز جهانی معلولان با شور و نشاطی خاصی در جوار حرم امامزاده جعفر علیه السلام گچساران برگزار شد که در این برنامه جمعی از مسئولانی این شهرستان برای رفاه هرچه بیشتر معلولان وعده های خوبی به آنها دادند.
چالش های کشاورزان بام نفت ایران درهنگام کشت:
کمبود تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی در زمان کاشت و برداشت و بعضا مستهلک بودن بسیاری ازادوات کشاورزی،از جمله مواردی است که رنج کشاورزان گچسارانی را دوچندان کرده و چالش‎های فراوانی پیش روی کشاورزان دیار بام نفت ایران گذاشته است.
خبرنگاری که معلولیت را زیر چرخ های ویلچرش از بین برد؛
این خبرنگار معلول می گوید:خدا را شکر که خانواده خوبی دارم تا آنجا که اگر نداشته باشم خانواده‌ام با من سر گرسنه بر بالین می‌گذارند و قانع هستند، همسری دارم صبور و بااراده و آنچنان با من زندگی می کند که انگار نه انگار با معلولی زندگی می‌کند که برای خوشبختی زندگی‌اش به هر دری می‌زند.
جدال فرسایشی برای بقا:
با تخریب زیستگاه ها و شکار بی رویه و آسان برخی از پرندگان درکهگیلویه و بویراحمد باید به زودی خود را برای وداعی تلخ با گونه های با ارزش و کمیاب جانوری دراین استان مهیا کرد.
قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی ناحیه مقاومت بسیج گچساران در راه رسيدن به اهداف مقدس نظام اسلامی و به جهت كسب خير و بركت، اجرای طرح های محروميت زدايی، مردم داری و مردم ياری را در مناطق کمتر برخوردار این شهرستان با جدیت دنبال می کند.
توسعه با اجرای پروژه‌های راه و شهرسازی/
مردم کهگیلویه و بویراحمد از بسیاری پروژه ها همچون جاده سازی ها،ساختمان ها ،مجتمع های فرهنگی و هنری ،مراکز بهداشتی و درمانی و دیگر موارد خاطرات چندان خوشی ندارندو از یاد نمی‌برند پروژه‌های که برای کلنگ زنی آنان چه ضیافت هایی به پا می شد ولی افتتاح نشده سیر تخریبی درپیش گرفته اند.
تلاش جدی کمیته امداد برای توانمند سازی مددجویان/
یکی از اهداف کمیته امداد امام خمینی (ره)علاوه بر حمایت از محرومان،ایجاد طرح های توانمندسازی و خوداشتغالی مددجویان است که می‌تواند منجر به اثربخشی چنین طرح‌هایی در راستای توسعه کارآفرینی اقشار فقیر و آسیب پذیرجامعه شود.
اعتراض کارگران مجتمع پتروشیمی گچساران در حالی است که از ابتدای سال جاری تاکنون تجمعات مشابهی را به صورت مکرر در این مجتمع برپا کرده که با بی توجه ای مسئولین همچنان ادامه دارد و هنوز کارگران پاسخ قانع کننده ای از سوی متولیان امر دریافت نکرده اند.

صفحه‌ها