نمایش 1 - 10 از 499
تصادفات عامل اصلی مرگ و میر جوانان/
کیفیت پایین خودروها،غیر استاندارد بودن اکثر جاده ها و هزاران نقطه حادثه خیز در جاده های کهگیلویه و بویراحمد باعث شده که بسیاری از جوانان این استان با یک دنیا امید و آرزو در زندگی در تصادفات رانندگی پرپر شوند و خانواده های زیادی داغدار شوند.
شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران از جمله شرکت‌های مهم که نقش مهمی در اقتصاد کشور در دوران دفاع مقدس داشت که در 19 مرداد ماه سال 66 مورد حمله قرار گرفت و 7 نفر شهید شدند.
هنوز پسوند این بلوار مرگ است/
سال هاست که بلوار ولی عصرگچساران کمینگاه مرگ و قرارگاه حادثه شده است،جان های بسیاری دراین مسیر قربانی شده اندو این شاهراه ارتباطی شمال به جنوب هرشبانه روز در انتظار گرفتن قربانی های جدید است.
تیم هندبال نفت و گاز گچساران اولین تیم ایرانی است که پا به عرصه مسابقات قهرمانی هندبال باشگاه‌های جهان«سوپر گلوبه» گذاشته که اولین جدال نفتی ها در دوحه قطرمقابل تیم واردار اسکوپیه مقدونیه، قهرمان اروپا خواهد بود.
جشنواره صداهای گوشخراش در بام نفت ایران/
مشاغل پر سر و صدا و آلاینده این روزها داد مردم گچساران را درآورده و علی رغم وعده های مسئولین مبنی بر خروج شغل های مزاحم از محدوده شهر این مشاغل همچنان در داخل شهر روزگار می گذرانند و آسایش را از شهروندان سلب می کنند.
ازدواج آسان سنت فراموش شده درکهگیلویه و بویراحمد/
بسیاری از دختران گچسارانی می گویند:دختران زیادی در این شهرستان آرزوی ازدواج و آغاز زندگی مشترک حتی با حداقل امکانات و تشریفات را دارند اما متاسفانه خواستگاری پیدا نمی شود و این درحالی است که ما دختران بیشتر از پسران علاقمند به ازدواج هستیم.
پارتی بازی در امر اشتغال جوانان یکی از مشکلات قابل توجه درشرکت ها ،ادارات و نهاد‌های گچساران محسوب می‌شودکه متاسفانه عده‌ای با تمسک به آن، اهداف و مقاصد خود را بدون رعایت ضوابط و قوانین حاکم، پیش می‌برند.
خط قرمز مصرف آب درکهگیلویه و بویراحمد/
کهگیلویه وبویراحمد از جمله استان‌هايی است که درچند سال اخیر با بحران آب روبرو بوده که در این مدت مناطق گرمسیری این استان خط قرمز مصرف را رد کرده‌اند و به همین دلیل شهرها و روستاهای فراوانی با معضل خشکسالی نیز دست و پنجه نرم می‌کنند.
تهدیدسلامت در حریم خطوط برق فشار قوی/
بی توجهی برخی مسئولان و شهروندان دیار نفتخیز گچساران نسبت به رعايت حريم دکل های برق فشارقوی و عدم جلوگيری از ساخت و ساز در مجاورت اين دکل ها، سبب شده است سلامت عده ای از شهروندان به مخاطره بیافتد.
سینما، آرزوی دست نیافتنی جوان بام نفت ایران/
نبود حتی یک سینما در شهرستان نفتخیز گچساران پس از سالها به صورت زخمی کهنه بر پیکر فرهنگ و هنر این شهر نمایان است درحالی که بسیاری از جوانان و اهالی هنر از نبود یکی از مهمترین محورهای توسعه فرهنگی این شهرستان همچنان گله مند هستند.

صفحه‌ها