نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
23. مرداد 1397 - 19:29
منطقه پشتکوه به برکت وجود رودخانه زهره، از جاذبه های گردشگری طبیعی متعددی برخوردار است تادر فصل تابستان پذیرای گردشگران برای تجربه یک سفر هیجان انگیز باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،تنگه کالونک در فاصله 30 کیلومتری جنوب شهرستان باشت و درمجاورت روستای زیبای امامزاده سیدجلال الدین (حاج قلندر)واقع است. تنگه کالونک در مسیر رودخانه زهره با چشم اندازی دلنواز ،زیبایی وصف ناپذیری را به طبیعت آن دیار بخشیده است.

دره کالونک یکی از دیدنی های طبیعی بکر و شگفت انگیز منطقه پشتکوه در فصول مختلف سال است وآب جاری و سرد این تنگه در فصل تابستان باعث جذب گردشگران زیادی ازاستان های همجوار شده است.

تنوع رنگ در این سرزمین چشم هر بیننده ای را به خود خیره می‌سازد، این تنگه جزو مناطق خوش آب و هوای کهگیلویه و بویراحمد بوده که در منتها الیه جنوب منطقه پشتکوه شهرستان باشت قرار دارد.

تنگه کالونک در همه ماه‌های سال دیدنی است اما به دلیل امکان استفاده از تفریحاتی چون شناو ماهیگیری یکی از تفریحگاه‌های مهم و اصلی در ماه‌های گرم تابستان به شمار می‌رود و بهترین زمان استفاده ازطبیعت دره کالونک که نمای زیبایی از رودخانه زهره را به نمایش می گذارد، ابتدای خرداد تا اواسط مهرماه است.

منطقه ای که نیزارها،علف‌زارها، بیشه‌زارها، صخره ها و آب عمیق و زلال آن روح هر گردشگری را جلا می دهد،در تنگه کالونک گونه‌های گیاهی و جانوری زیادی وجود دارد که علاوه بر جنبه‌های گردشگری، از نظر محیط زیستی نیز دارای ارزش زیادی هستند، ضمن اینکه جنس خاص زمین و دیواره‌های منطقه، امکان سنگ ‌نوردی را نیز برای گروه‌های کوهنوردی و علاقه‌مندان فراهم می‌کند.

 

دیدگاه‌ها

سلام کادربندی عکس ها جوری است که چشم خسته نمیشه بله طبیعت زیبا تاثیر داره ولی عکس دوبعدی بعداز یه مدت نگاه کردن از عکس خسته میشیم ولی عکاستون کار عالی بوده

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها