نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
18. خرداد 1397 - 8:31
البته بدیهی ست تاجگردون آن توجهی که به برخی اقوام دارد را متوجه قشقایی ها نکند چرا که به گفته برخی لیدرهایش قومی که به برادر خود وفا نکرد هیچ تضمینی برای حمایت از تاجگردون نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،سید جواد فدائی-شب قدر شب نزول قرآن و شب استجابت دعاهاست.شبی که در آن بندگان خدا این فرصت را خواهند داشت تا توبه کرده و آمرزیده شوند.

درست در همین شب و در ساعاتی که مردم قرآن بر سر از خدای خود طلب عفو و بخشش و نیاز می کردند عده ای نیازمند توجه در کنار فردی نیازمند رای به برآورده شدن احتیاجات دنیوی مشغول بودند.

برادران قشقایی و نماینده محترم بی توجه به زمان جلسه و همزمانی آن با شب احیا که گفته میشود شب اصلی قدر نیز هست در محلی گرد هم آمدند و مباحث چند ماه اخیر را بررسی کرده و بر خواسته های دو جانبه خود تاکید کرده اند.

هرچند از جزئیات کامل جلسه اطلاعات کاملی نداریم اما طبق شنیده ها برادران ترک اظهاراتی داشته اند که به مرور خواهیم پرداخت.اینکه مدیری از قشقایی ها گفته است من فقط مسئولیت دارم ولی اختیار نه ، را باید اینگونه پاسخ داد برادر من بزرگتر از تو هم در همان سیستم اختیاری از خود ندارد و اصولا در شرایط فعلی که گچساران توسط یک نفر اداره می شود هیچ مدیری هیچ اختیاری ندارد.

دیگری به کارهای عمرانی نماینده نمره ۲۱ غیر معقولانه ای داده است و تنها انتقاد خود را متوجه تبعیض در استخدامی ها کرده است.حال آنکه نفرموده است نمره ۲۱ از چند؟ و لذا ما با توجه به کارخانه ها و پروژه های عظیمی مثل کارخانه لاستیک سبز و کارخانه ماشین سازی و پروژه پتروشیمی ان را از صد لحاظ کرده تا با کمی ارفاق به واقعیت نزدیک تر باشد.

دیگری از تاجگردون خواسته از برند معتبر خود برای رشد قشقایی استفاده کند که جای بحث دارد.اولا کدام برند معتبری به عارف التماس نامه بازگشت می نویسد؟ و اصولا کدام برند معتبری هم با خدا می نشیند هم خرما میل می کند؟ و اما از رشد دادنی گفته که دهه هاست با این خانواده غریبه است و اتفاقا تنها حرف مشترک چپ و راست گچساران همین است که تاجگردونها نمی گذارند کسی از حد معینی رشد کند و در آینده برایشان شاخ شود.

البته مشخص است آنانکه زلفشان را به یال اسب این خانواده گره نزده اند بهتر و بیشتر و اصولی تر رشد می کنند و کسی نمی تواند مانع پیشرفتشان شود ولی وای از کسی که زلفش را بر دم اسب گره زد و سرانجامی جز لگد اسب نخواهد داشت.

و اما بررسی اصل این نشست خود جای کار دارد.آنجا که در همه جلسات قشقایی با نماینده همین افراد خاص را می بینیم و نمی توان در این حلقه افراد دیگری دید.افرادی که اگر نماینده این ایل بودند بی شک در کارزارهای دیگر حداقل از جانب قشقایی ها انتخاب می شدند.

این چند نفر قشقایی از تبعیض گلایه کرده اند حال آنکه خود بزرگترین ذبح کننده عدالتند وقتی که حاضر نیستند در جلساتشان از سایر افراد و بزرگان و تحصیل کردگان ایلشان دعوت کنند گویا کل ایل قشقایی همین چند نفرند که برای منافع خود مذاکره (معامله ) می کنند.

تاجگردون نیز علی رغم اینکه به سیاس بودن معروف است در این مورد وارد بازی خطرناکی شده است.اگر به این چند نفر بها داده و خواسته هایشان را برآورده کند آنگاه باید پاسخگوی ایل بزرگ قشقایی و کلاه گشادی که با دست فرزندان قشقایی بر سرشان گذاشته باشد و اگر توجه نکند همان کف رای قشقاییش هم دچار تزلزل خواهد شد.

اگر ایل قشقایی در خواسته های سی نفر خلاصه می شود که وای بر این ایل و اگر تاجگردون تنها به این سی نفر بها دهد وای بر تاجگردون.

قشقایی انتظار دارد نگاهی همچون قلعه کهنه و گوهرگان به آنها بشود ، توجه همه جانبه و استخدام فله ای و پستهای بزرگ . اما امان از زمانی به دوستت کارخانه آبنبات بدهند و به تو یک آبنبات چوبی آنهم در شرایطی که تو از برادرت گذشتی و او پشت برادرش را گرفت.

البته بدیهی ست تاجگردون آن توجهی که به برخی اقوام دارد را متوجه قشقایی ها نکند چرا که به گفته برخی لیدرهایش قومی که به برادر خود وفا نکرد هیچ تضمینی برای حمایت از تاجگردون نخواهد کرد.

علی ایحال پس از روشن شدن زوایای مختلف شبِ طلب الحوائج!!! می توان بررسی جامع تر و تحلیل دقیق تری ارائه کرد.

انتهای پیام

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها