نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
24. اسفند 1396 - 23:52
اي كاش روزي بيايد كه بجاي گزارش دادن در حوزه راهسازي، ساختمان سازي و ساير زير بناها، گزارشي از انسانيت، وظيفه شناسي، عدالت ، رفع تبعيض و انحصار طلبي مي داديم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،سید مصیب افتخاری-احمد و محمد جواناني بودند كه هيچگاه كسي وارد ماهيت دليل ارتكاب جرم آنها نشد و تنها به اجراي حكم آنها مي انديشيم.

اشكال جامعه ما اين است كه كمتر سعي مي كند مسائل سخت و پيچيده را حل كند بلكه وقتي خود را قاصر به حل مي بيند به ناچار صورت مسئله را حذف مي نمايد.

امروز را نمي دانم چه كساني خوشحال و چه كساني بدحال و شايد عده اي هم بي حال. اما حال خودم را خوب مي دانم.

امروز من ناراحتم ناراحت از اينكه دو جوان ديگر كه مي توانستند مانند ما نفس بكشند ديگر نيستند. ناراحتم؛ ناراحت از اينكه امروز فقط آن دو جوان مقصر بودند و همه ما بي تقصير.

ناراحتم از اينكه هيچگاه جامعه نقش خود را به خوبي انجام نمي دهد و سعي قابل قبولي هم نمي كند اما فرد را مكلف به انجام تعهد نسبت به جامعه مي داند و هر كم كاري در اين بين متوجه فرد است.

هميشه فرد و خانواده را مقصر مي انگاريم و كساني كه وظيفه دارند در حاشيه أمن قرار دارند.

اي كاش روزي بيايد كه بجاي گزارش دادن در حوزه راهسازي، ساختمان سازي و ساير زير بناها، گزارشي از انسانيت، وظيفه شناسي، عدالت ، رفع تبعيض و انحصار طلبي مي داديم.

اي كاش در گزارشاتمان جايي را هم به مشكلات و دغدغه جوانان مي داديم.اي كاش مي فهميديم بابت اين همه آمار خودكشي و طلاق عده اي بايد توضيح دهند.البته اينجا همه مسئولند اما مسئول در پيشرفت ها نه عقب ماندگي ها.

كار احمد و محمد اشتباه بود و نادرست. كاري كه هيچ انسان عادي آن را نمي پسندد. بنده هم عمل آنها را محكوم مي كنم و حكم صادره را حق آنها مي دانم.

اما باريكه اي را هم بايد به آنها حق داد. حق داد كه نداري و بيكاري گاهي عقل و ايمان را زائل مي كند. تاب و تحمل همه افراد اجتماع مانند مهم نيست و همين تفاوت ها باعث شده كه ما قوانين اجتماعي را حاكم بر رفتارهاي خود ببينيم.

اما هيچ كس از روي خوشي و هيجان دست به قتل و سرقت نمي زند.شايد اگر احمد و محمد و حتي يك نَفَر از آنها در اين خانواده بعنوان نگهبان با حقوقي ناچيز استخدام مي شدند ديگر نداري آنها را مرتكب چنين جنايتي نمي كرد.

امروز خيلي ها از صحنه إعدام فيلم گرفتند و اين واقعه را ثبت كردند. اما خوب بخاطر داشته باشيم همه ما در اشتباهات ديگران سهيم هستيم هر كس به اندازه تأثير خود در اجتماع؛ فرقي نمي كند كي هستيم و چكاره هستيم مهم اين است كه هستيم و امروز را سپري كرديم.

شايد اين پست جالب توجه شما عزيزان نباشد ولي خواستم با نوشتنش خود را آرام كرده باشم و بگويم مرگ حق آنها بود ولي اگر مسئولين و جامعه هم به وظيفه خود عمل مي كردند شايد آنها امروز بعنوان بچه هاي خوب ايران به اين ميهن عزيزمان خدمت مي كردند.

 به رسم انسانيت و مسلمان بودن و مهمتر از هر چيزي شيعه بودن اين مصيبت را به خانواده آنها تسليت مي گويم و اميدوارم اجراي اين حكم تنها براي مجرمين نباشد بلكه كساني كه باعث و باني وقوع چنين جناياتي هستند در دايره احكام قرار گيرند كه بي شك اگر از چوبه دار دنيوي گريزي داشته باشند، چوبه دار آخروي به آنها مجالي نخواهد داد.

انتهای پیام

دیدگاه‌ها

با سلام برادر افتخاری سید احمد و محمد ؟ چه شده که اینچنین شد ؟ چه نشد که حالا اینچنین شدیم ؟ چه کسانی وظیفه نکردند که سید احمد و محمد نتیجه آن شد؟چرا قدم خیره ها حاشیه امن نداشته باشند ؟ وای بر ما که این اولین و آخرین نباشد .
نمیدونم چرا شما پاتون رو از شهر ما گچساران نمیکشی بیرون .اخه تو چیکاره ی این شهر هستی ؟دقیقا بفرما چرا هر کسی از هر جایی میاد و برای شهر ما گچساران نظر میده.خب گچسارانی ها میتونن اما تو چرا در امور ما گچسارانی ها نظر میدی ؟میخای آینده نماینده بشی و دنبال رای هستی مگه نه

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها