نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
20. آبان 1401 - 13:01
مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد از حمایت بیمه سلامت از بیماران خاص و صعب العلاج شامل ۲۷ نوع بیماری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،دکتر کیان دهراب پور، مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه گچساران با اشاره به خدمات سازمان بیمه سلامت به مردم گفت:بیمه سلامت مهمترین و بزرگترین دستگاه بیمه پایه در کشور است. بیمه پایه یعنی بیمه ای که آن حداقل ها را در خصوص کاهش هزینه های درمان را داشته باشد تا مردم  نیز در مقوله بهداشتی و درمانی متحمل هزینه های زیاد نشوند.

وی افزود:با این وجود نزدیک به 530 هزار نفر از مردم استان معادل 70درصد، تحت پوشش بیمه سلامت هستند. پنج صندوق بیمه ای در بیمه سلامت وجود دارد که بزرگترین آن صندوق بیمه روستاییان، عشایر و شهرهای زیر20 هزار نفر با پوشش جمعیت 330 هزارنفری است هرچند کل جمعیت روستایی، عشایری و شهرهای زیر20 هزارنفر استان نیز به لطف نظام اسلامی از بیمه پایه برخوردار هستند.

دکتر دهراب پور ادامه داد:اگرچه در این خصوص نیز کارکنان دولت 86 هزارنفر، صندوق بیمه همگانی 72هزارنفر، صندوق سایر اقشار (مدجویان کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگران) قریب به 40هزار نفر و مابقی صندوق ها نیز کمتر از 500نفر را تحت پوشش دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان گفت:بنابراین افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند از90درصد تخفیف هزینه ها در بیمارستان های دولتی برخورد می شوند، در بحث درمان های سرپایی، استفاده از خدمات آزمایشگاهی، فیزیوتراپی، دارو  و ... نیز از 70درصد تخفیف برخوردار خواهندشد.

وی درادامه اظهارکرد:البته در دولت سیزدهم نیز خدماتی در عرصه بیمه سلامت افزوده شده که همانا بحث بیمه همگانی است هرچند راهبرد دولت و مجلس این بوده که هیچ شخصی در ایران نباشد که فاقد بیمه درمانی باشد. لذا در سه شهر یاسوج، گچساران و دهدشت ممکن است افرادی هم باشند که تحت هیچ نوع پوشش بیمه ای درمانی نباشند که  همه وظیفه داریم در این خصوص نیز اطلاع رسانی کنیم .

دکتر دهراب پور تصریح کرد:اما باید توجه کرد که نظام نسبت به افراد ضعیف تر جامعه هم احساس مسئولیت بیشتری کرده است و آنهایی که در دهک های پایین جامعه هستند به جای تخفیف 90درصدی از تخفیف 95درصدی و در درمان سرپایی نیزاز تخفیف 80 درصدی بهره مند خواهند شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان بیان کرد:با این تفاسیر چون فرزندان کارکنان دولت در یک سنی از پوشش بیمه ای خارج می شوند، پس انتظار است که راهنمایی شوند و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.تقریبا 6میلیون نفر در کشورمان تحت پوشش چنین بیمه درمانی هستند لذا  این اعتبار از طرف دولت و مجلس دیده شده که همه افراد تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرند.

وی افزود:بنابراین یکی ازخدماتی که از ابتدای دی ماه سال گذشته از طریق سازمان بیمه سلامت ارائه شد، تخفیف 90درصدی در هزینه درمان ناباروری است، با توجه به اهمیت موضوع جوانی جمعیت و فرزند آوری این موضوع در بیمه سلامت هم دیده شده  و هزینه های بالای ناباروی به حداقل رسیده است در حالی که در این خصوص حدود 40درصد از خانواده هاییی که مراجعه کردند نتیجه گرفتند و بیمارستان بی بی حکیمه(س) گچساران ظرفیت خوبی در این خصوص خواهند بود.

دکتر دهراب پور ادامه داد:از دیگر خدمات  بیمه سلامت در دولت سیزدهم نیز برداشتن سقف تخفیفات مراکز فیزیوتراپی بود در گذشته نیز تنها درصد کمی از افراد می توانستند از تخفیفات بیمه ای استفاده کنند در حالی که این سقف برداشته شد و همه افرادی که مراجعه می کنند از تخفیف 70درصدی بهره مند می شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گفت:نکته دیگر هم بحث توانبخشی معلولین است که بازهم تخفیفات ویژه ای در بر دارد، اما آنچه که حائز اهمیت است راه اندازی صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج و خاص است که در گذشته فقط پنج نوع بیماری تحت پوشش این صندوق ها قرار داشت که به 27بیماری تعمیم داده شده که ازجمله بیماران سرطانی است.

وی درپایان اظهارکرد: نظام در راستای خدمت به مردم، خدمات ارزشمندی را ارئه کرده است اگرچه 68مرکز جامع خدماتی، بهداشتی و درمانی  در مناطق روستایی و عشایری استان وجود دارد و در همه این مراکز پزشک وجود دارد و تلاش داریم تا همه هزینه ها انسانی و تجهیزاتی را از طریق سازمان بیمه سلامت به بهترین شکل به مردم ارائه دهیم.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها