نظرسنجی

عملکرد فرماندار گچساران در مدت5 سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
26. مرداد 1397 - 15:13
امام جمعه گچساران گفت: علت بسیاری از مشکلات فاصله عملی درمدیریت و در اعمال شخصی مسئولین و مردم از قرآن و عترت است و وقتی بی عدالتی باشد کام مردم هم تلخ می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت الاسلام سید امین الله حجازی امام جمعه گچساران ظهر امروز درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب در دیدار با جمعی از مردم گفت:رهبری فرمودند:مردم باهوش و با بصیرت هستند البته مشکلات معیشتی و اقتصادی اوقات خیلی از آنها را تلخ کرده است اما این ملت زیربار خواسته های سیاه آمریکا و فلان رژیم روسیاه نخواهد رفت.

وی افزود:دراین فرمایش حضرت آقا اولا خطاب به دشمن فرمودند که دشمن غلط می کند که تصور می کنداین ملت خسته اند،این ملت به هیچ عنوان به خواسته های دشمن توجه ندارند و قوی و محکم مقابل دشمنان ایستاده اند.

حجازی اظهارکرد:مشکلات درهر جای دنیا وجود دارد و در غرب هم بیشتر از مملکت ما وجود دارد اما در مملکت ما نباید اینطور باشد چرا که بنا است برمحور قرآن و عترت مدیریت شود که اگر اینگونه شود 90درصد از این مشکلات را نداریم.

خطیب جمعه گچساران بیان کرد:علت بسیاری از مشکلات فاصله عملی درمدیریت و در اعمال شخصی مسئولین و مردم از قرآن و عترت است و وقتی بی عدالتی باشد کام مردم هم تلخ می شود.

وی گفت:فردی در حسابش هزارمیلیارد تومان دارد آن طرف هم شخصی وجود دارد که به یارانه اش هم گیر می دهند،جوانی هم می خواهد ازدواج کندو ندارد که برای همسرش یک انگشتر بخرد و کسی هم هست که 2تن سکه می برد.

امام جمعه گچساران افزود:از اینکه هرکسی تلاش می کند برای باند و جناح خودش و یا گاهی اوقات هم تلاش برای استان و شهرستان خودش که اینها می شود ظلم،عدالت باید باشد آنهم باید به فراخور جمعیت ،محرومیت و نیاز تقسیم شود.

حجازی اظهارکرد:امروزبحث اقتصاد و معیشت کام خیلی از مردم را تلخ کرده است اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند در جلسات خصوصی بیشتر از مسئولین گلایه می کنم معلوم است که دراین جلسات حضرت آقا سفره دلش را باز می کنند و از این وضع ناراضی هستند.  

وی تصریح کرد:مملکت فقیرنیست و معادن بسیاری دارد و مشکلی از این جهت هم ندارد بلکه مشکل از بی تقوایی برخی مدیران و مسئولین است ،مشکل این است که هرکسی که زورش برسد 50مورد کار پیمانکاری به یک نفر بدهد ویک نفر دیگر هم نان شب نداشته باشد،که باید بدانند هم دردنیا و هم درآخرت سیلی خواهند خورد.

امام جمعه گچساران درادامه بیان کرد: 26مردادماه سالروز بازگشت آزادگان سرفراز به میهن اسلامی است و این افتخار بزرگ را به همه آزادگان بزرگ تبریک عرض می کنم،بعد از عنایت خداوند این جانفشانی ها و رشادت های شهداء،آزادگان،جانبازان و ایثارگران بود که امروز چنین امنیت و عزتی در کشور داریم.

حجازی افزود:ما مدیون هستیم و همه ما ملت و دولت مدیون شهداء و ایثارگران هستیم و باید حواسمان جمع باشد و این موارد را قدربدانیم.

وی اظهارکرد:28مردادماه شهادت حضرت امام محمد باقر علیه السلام است که این روز را به همه عزیزان تسلیت عرض می کنم و باید تلاش کنیم درایام حزن اهل بیت علیهم السلام محزون باشیم.

امام جمعه گچساران گفت:30مرداد ماه جاری هم روزعرفه است که روز نیایش ،توبه و استغفار است و تلاش کنیم که در دعای عرفه شرکت کنیم و این مراسمات با شکوه هرچه تمام تر برگزار بشود که ان شاءالله خداوند همه ما را مورد عفو و عنایت خود قراردهد.  

وی درادامه با اشاره به 30مردادماه روز جهانی مسجد تصریح کرد:دراین روز صهیونیست ها مسجدالاقصی را به آتش کشاندند و صهیونیست ها همیشه دشمن قرآن و اهل بیت علیهم السلام بوده و هستند که هر روز برجنایاتشان افزوده می شود.

حجازی افزود:متاسفانه به مساجد در کشور کمتر توجه می شود و از حیث عمرانی و امکانات کمتر اعتبارات در نظر گرفته می شود،از حیث مدیریت یک مسجد یا خادم ندارد و یا فردی ناتوان درانجام امورات است که باید زمینه فراهم شودو یک جوان تحصیلکرده ، مذهبی و خوش سلیقه را حمایت کنند تا ازلحاظ  عملی و مذهبی مساجد احیا شود.

حجازی با اشاره به عید سعید قربان گفت:31مردادماه عید سعید قربان است که این روز بزرگ را همه نمازگزاران تبریک عرض می کنم ، عید قربان عید قربانی نفس است و نماز عید قربان روز چهارشنبه در ساعت 9صبح در مصلای این شهر اقامه خواهد شد.

حجازی افزود: روز عید قربان سال 94روز قربانی شدن حجاج در منا بود،سال خونینی بود سال به اثبات رسیدن بی عرضگی حکام سعودی بود و خیل عظیمی از حجاج ما با لب تشنه درآنجا به شهادت رسیدند.

وی درادامه با اشاره به روز پزشک تصریح کرد:اول شهریور ماه روز پزشک است که این روز را به همه پزشکان و مجموعه پزشکی تبریک عرض می کنم، پزشکان اهل خدمت هستند اما خواهشی دارم اینکه بزرگواران در مطب خود مواردی را حتی بایک نوشته ساده درجهت رعایت حجاب شرعی بانوان مدنظر داشته باشند.

حجازی گفت:برخی مطب ها که به پزشک مراجعه می کنم که تنها هم اختصاص به شهر ما ندارد ،مجبور می شوم از جلوی در برگردم بنابراین همه مسلمان هستیم و این نکته را هم به عنوان یک شیعه و مسلمان مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام

 

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها