نظرسنجی

عملکردشهردار گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
27. مهر 1396 - 12:26
استاندار کهگیلویه و بویراحمد که به شهرستان گچساران سفر کرده است به همراه نماینده گچساران و باشت و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از برخی پروژه های عمرانی و اقتصادی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازدیدها،گفت: عملیات احداث کارخانه پتروشیمی گچساران با عبور از مشکلات ،مطابق برنامه ریزی ادامه دارد و امید است که با همت مسئولان تا پایان  سال ۹۷ به بهره برداری برسد.

وی افزود:کارخانه پتروشیمی گچساران در زمینی به مساحت ۱۵۷ هکتار در دست ساخت است که با بهره برداری از این طرح صنعتی بیش از ۲ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می شود.این طرح صنعتی سالانه یک میلیون تن اتیلن تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی خواهد کرد.

وی اظهارکرد: منابع ریالی و ارزی پتروشیمی گچساران تاکنون امید بخش بوده است.تامین خوراک پتروشیمی گچساران گاز اتان است که مشکلات تامین خوراک و زیرساخت های گاز و آب این طرح صنعتی و اشتغالزا نیز باید از سوی متولیان امر برطرف شود.

احمدی هدف از سفر خود به شهرستان گچساران را برنامه ریزی، نظارت و اطلاع از پیشرفت فیزیکی طرح های عمرانی و مطالبات مردم برشمرد و گفت: این شهرستان دارای ظرفیت های مناسبی برای توسعه در زمینه های مختلف است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسئولان موظفند رفع مشکلات طرح های عمرانی شهرستان گچساران را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی ساخت جاده گچساران به باباکلان و نیز گچساران به آبریگون را از پروژه های مهم و اولویت دار گچساران بشمرد و گفت: تکمیل این پروژه ها نقش اثرگذاری در بهبود راه های ارتباطی این منطقه دارد.

احمدی به اتصال محور پاتاوه به چرام و بنادر جنوبی اشاره کرد و گفت: ارتقای شاخص برخورداری از راه مناسب در حوزه شهری و روستایی دارای اهمیت ویژه است و برنامه ریزی های لازم برای بهبود وضعیت راه های این شهرستان انجام شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به نزدیکی گچساران به بنادر جنوبی و وجود بارگاه نورانی حضرت بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) ، ساخت جاده های ایمن و استاندارد محور توسعه گچساران است.

محمدعلی علیمردانی مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این بازدید،گفت: جاده گچساران به آبریگون به طول چهار کیلومتر با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات وزارت نفت در دست اجراست.

وی افزود: ساخت جاده آبریگون به شهر گچساران ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علیمردانی طول جاده گچساران، بی‌بی حکیمه و گناوه را ۵۴ کیلومتر برشمرد و اظهار کرد: این طرح به چهار قطعه تقسیم شده است،پیشرفت فیزیکی این پروژه ۲۵ درصد است که این طرح با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت در دست اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۲۵ کیلومتر از این قطعه هنوز به مناقصه نرفته است،قطعه اول و چهارم جاده گچساران به باباکلان با ۱۸ کیلومتر در حال تعریض و بهسازی است و پیشرفت فیزیکی این طرح ۳۵ درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: قطعه چهارم این طرح به طول 52 کیلومتر و ۶۰۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در حال اجراست.

وی تصریح کرد: تسهیل در عبور و مرور، کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، کاهش تصادفات، افزایش ایمنی جاده، تأمین رفاه و آسایش مردم از اهداف اصلی این طرح‌هاست.

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه‌ها

تشکر از مرد روز های سخت شهرم تاجگردون

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها