نظرسنجی

عملکردچندماهه شهردارجدید گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
31. مرداد 1396 - 17:49
روند بکارگیری و جذب نیروی کار در شرکت نفت و گاز گچساران خارج از هرگونه ضابطه و قانون استخدامی بوده که با این وضع اکثریت مردم شهرستان گچساران به ویژه جوانان مظلوم قشقایی هیچ سهمی از این نوع استخدامهای بی ضابطه را نداشته و ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،جمعی از جوانان ایل قشقایی گچساران در نامه ای خطاب به مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به روند بکارگیری و جذب نیروی کار در این شرکت خارج از هرگونه ضابطه و قانون استخدامی انتقاد کردند.

بسمه تعالی

یا ایها الذین آمنوا کونو قوامین لله شهداء بالقسط.مائده.آیه ۸
جناب آقای مهندس صیدالی
مدیر عامل محترم شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران
سلام علیکم
باصلوات بر محمد و آل محمد باسلام درود خدا به ارواح طیبه شهدا امام وشهدای اسلام از صدر عالم تا انتهای عالم و همچنین سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب مقام عظمای ولایت
عرض ادب و ارادت
پیرو نامه  قبلی جمعی از جوانان مظلوم و فراموش شده  قشقایی گچساران
مجددا مسائل و مشکلات این قشر از مردم شهرستان گچساران را که مربوط به حوزه ی کاری جناب عالی می باشد مطرح و انتظار اقدام قانونی و لازم و به موقع از حضرت عالی و سایر مسئولین شهرستان داریم.

۱.روند بکارگیری و جذب نیروی کار در صنعت نفت و گاز گچساران به ویژه در سالهای اخیر خارج از هرگونه ضابطه و قانون استخدامیبوده و تنها ملاک جذب نیرو، معرفی از طرف افراد و مسئولین ذی نفوذ در سطح شهرستان و استان بوده که با این وضع اکثریت مردم شهرستان گچساران به ویژه جوانان مظلوم قشقایی هیچ سهمی از این نوع استخدامهای بی ضابطه را نداشته و ندارند و در صورت ادامه ی این روند،چگونگی جذب نیرو در این شهرستان و بالاخص بخش نفت و گاز به یک معضل اجتماعی تبدیل خواهد شد.

۲.با توجه به اینکه تمام روستاها و منطق عشایری قشقایی نشین در حوزه ی نفت خیز این شهرستان واقع گردیده(روستاهای بی بی حکیمه (س)،باباکلان،بن پیر،کاکا مبارک،آب شیرین،و قشلاقهای عشایر نشین)به نحوی درگیر آلودگی نفت و گاز هستند اما متاسفانه از تحصیلکرده های ما به عنوان کارگر ساده و نگهبان حراست نفت هم بکار گرفته نمی شود و هیچ خدمتی نظیر جاده و آب ارائه نمی گردد.

۳.همانطور که مستحضرید سابقه  قشقایی در نفت و گاز به اولین روزهای اکتشاف و بهره برداری نفت در این در این منطقه بر می گرددکه کارگران و نیروهای فنی و متخصص ما در اکتشاف و بهره برداری و حراست این صنعت در صف اول بوده اند و در سالهای جنگ تحمیلی،شهدای گرانقدری را تقدیم نموده اند تا در آن شرایط خاص در بهره برداری و صدور نفت وقفه ای حاصل نگردد.اما متاسفانه در سالهای اخیر و پس از خروج نیروهای سابق بندرت می توان نیروی جوان و تازه استخدام شده قشقایی در این صنعت پیدا کرد.

۴.در سالهای اخیر سهمیه قشقایی از مناصب و مسئولیتهای نفت و گازمنحصر به( مهندس کردلو)گردیده و ایشان بیش از یکسال است که با ابلاغ سرپرستی و تحت فشار شدید و جو روانی و فاقد هرگونه اختیارات عملی و میدانی،مجال بروز استعداد و خلاقیت شغلی و عملی از ایشان سلب گردیده است.

لذا انتظار می رود وضعیت کاری ایشان با حفظ شان و کرامت روشن گردد و در انتصابات جدید از افراد کاردان و شایسته و توانمند و پاکدست قشقایی که اهلیت خدمت دارند بکار گرفته شود.

۵.انتظار قاطبه  مردم شهید پرور گچساران که بیکاری فرزندانشان و تبعیض در بحث اشتغال آنان را بسیار رنج می دهد از تمامی مسئولین ادارات و نهادها به ویژه صنعت نفت این است که،از این پس در جذب نیروی کار برای رضای خداو قدرشناسی از خون پاک شهدای عزیز که برای احقاق حق جان عزیز خود را فدا کردند واحترام به حقوق مسلم مردم شهرستان،برای جذب و بکارگیری نیروی کار ضابطه و قانونی وضع شودو برای جوانان بیکار مناطق و روستاهائی که در حوزه نفت و گاز قرار دارند نیز سهمی در نظر گرفته شود.

۳۶۰ شهید گلگون کفن شهرستان گچساران ۱۲۰ شهید این شهرستان از ایل قشقایی و بیش ۷۰۰ جانباز و رزمنده تقدیم نظام و انقلاب گردیده است.مردم با فرهنگ گچساران در کنارهم با آرامش زند کی می کنند در گلزار شهدا ترک ولر فارس ….. در کنار هم در خاک آرامیدند و در پیروزی انقلاب در کنار هم با صفا وهمدلی خون داده اند حال فرزندان انقلاب را چه شده که در مدیریت خود در نفت خودی وغیر خودی می کنند وامروز به موضوعاتی دامن می زند که در رفتار های مسلمانی نیست در استخدام تبعیض در تخصیص مدیریت تبعیض وقارعظیمی از مردم لحاظ نمی شود.

مگر یادمان رفته همین دیروز از همین قشر خون دادند تا این منصب ها به شما رسیده یادتان باشد وعده خداوندی حق است دیر یا زود در محضر الهی ومحضر شهدا باید جواب اعمال دهیم و خدا کنه برای مطاع دنیا شرمنده شهدا نباشیم و ما جوانان قشقایی با همدلی جوانان شهرمان در محضر خانواده شهدا قسم میخوریم بفر مان رهبر معظم انقلاب آتش به اختیار خود عمل کنیم ومسولین در صورت مشاهده تبعیض وپارتی بازی برخورد کنیم.

مسئولین محترم حوزه  نفت و گاز باید قدردان مردم مناطق مذکور که بنا به نجابت ذاتی امنیت شایسته ای را در این مناطق ایجاد کرده اند باشند و در بکارگیری نیروی کار و ارائه ی خدماتی نظیر جاده سازی و آب رسانی این مردم را فراموش نکنند.

توفیق روز افزون شما را در ارائه ی خدمت بهتر و بیشتر به مردم قدرشناس از خدای منان خواهانیم.
عدالت پیشه کنید که به تقوی نزدیک تر است. .
جمعی از جوانان قشقایی گچساران

انتهای پیام/م

دیدگاه‌ها

به نظر من بايستي اعتدال برقرار باشه . به شخصه از حاميان مديريت مهندس كردلو هستم و معتقدهستم ايشان با انگيزه و ووحيه مثبتي كه دارند ميتوانند موفق عمل بكنند و قطعا هم همينطور خواهد بود.
مهندس كردلو مدير با لياقت و با اخلاق. بنده چندين بار با ايشان برخورد داشتم بهترين اخلاق را با ارباب رجوع خود دارند. با ارزوي موفقيت براي ايشان

نظرات کاربران

پیشنهاد سردبیر

تازه های سایت

پربازدیدها