نظرسنجی

عملکردشهردار گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
30. فروردين 1396 - 21:45
سخنان جنجالی مشاور رئیس جمهور در گچساران/
از تخریب دولت قبل تا تعریف و تمجید از دولت یازدهم درگچساران
مشاور و مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری در جلسه شورای اداری گچساران در سخنانی به تخریب دولت قبل و تعریف و تمجید از دولت تدبیرو امید پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،حجت‌الاسلام پرویز ولی‌زاده مشاور و مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری عصر امروز در اولین نشست شورای ادارای شهرستان گچساران که در سالن فرمانداری گچساران برگزار شد، گفت: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران برای ما فرصتی است که بتوانیم از نزدیک به مشکلات آنها آگاه شویم و هیچ پست و مقامی بالاتر از آن نیست که خدمتگزار خانواده شهداء و ایثارگران باشیم.

وی افزود:رئیس جهمور دولت یازدهم خود یک ایثارگر است و در چند سال اخیر رئیس جمهور بیش از۱۰۰۰خانواده شهید و جانباز دیدار و سرکشی داشته است، افزایش حقوق ایثارگران در دولت یازدهم قریب بر ۷۵۰ میلیارد تومان بار مالی برای این دولت داشته است.

ولی‌زاده اظهار کرد:یکی از اقدامات خوب این دولت ابلاغ سند راهبردی که به دستور معاون اول رئیس جمهور در سال ۹۴ به ستاد نیروهای کل مصلح ابلاغ شد. تعداد ۳ میلیون رزمنده در کشور وجود دارد که در این زمینه دولت تدبیر و امید سند ابلاغیه راهبردی را تصویب کرده است وتشکیل و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی دیگر از اقدامات این دولت بوده است.

ولی‌زاده به کارگروه این ستاد اشاره کرد وگفت: در سال ۹۴ به دستور رئیس جمهور این کارگروه تشکیل و در استان به ریاست استانداران در شهرستان به ریاست و فرمانداران و به دبیری اداره  بنیاد شهید و ایثارگران ابلاغ شد که اگر بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را نهادینه کنیم کشور برای همیشه تضمین شده است و تلاش بر این داریم که این فرهنگ را نهادینه کنیم.

مشاور و مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اگر امروز این نظام را به رخ دشمنان می‌کشیم همگی به برکت خون شهدا ءاست واگر امروز ملت ایران در آسایش و امنیت در کشور زندگی می‌کنند همگی به برکت مقام معظم رهبری و شهداء است.

ولی‌زاده با اشاره به برنامه ششم توسعه در بخش ایثارگران افزود: رسیدگی به امور ایثارگران یکی دیگر از برنامه‌های نهادینه شده در برنامه ششم توسعه کشور است وما باید به دنبال راه حل مشکل ایثارگران باشیم،  رزمنده‌ های داریم که بیش از ۶۰ الی ۹۰ ماه در جبهه بوده است ولی از خدمات استفاده نمی‌کردند.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه کشور در اخراج نیروهای مازاد گفت: در این برنامه آمده است که نیروهای مازاد و حجمی در ادارات فرزندان ایثارگران را به عنوان نیروی مازاد معرفی نکنند و در سال جدید ۲۵ درصد استخدامی‌ها در کشور باید به جانبازان و فرزندان شهدا تعلق بگیرد.

وی با بیان اینکه در دولت قبل بیش از ۵۰۰ هزار استخدام غیرقانونی وجود داشته است، تصریح کرد: اگر از این تعداد ۱۵۰ هزار فرزندان  ایثارگان را استخدام می‌کردند در حال حاضر فرزندان ایثارگر بیکار در کشور وجود نداشت و از این تعداد تنها ۵۳ هزار فرزندان ایثارگران استخدام شده‌اند.

این مسئول گفت: در هیچ کدام از دولت‌ها به اندازه این دولت به ایثارگران توجه نشده است ودر تمام روسای ریاست جمهوری گذشته فقط مرحوم هاشمی و روحانی هشت سال در جبهه بوده‌اند.

درادامه مشاور و مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری گفت: ۳۰ درصد نیروهای حجمی شرکتی و قراردادی باید از فرزندان ایثارگران باشد.

وی  با اشاره به دستگاه قضا و دفاتر پیشخوان گفت: این نهاد باید ۳۰ درصد از اختیارات خودرا در اختیار این خانواده‌ها قرار بدهد.

ولی‌زاده در ادامه به موضوع مقاسیه دولت اصلاحات و دولت قبلی پرداخت و گفت: شما ببینید دولت اصلاحات سکه را با قیمت ۱۲۰ هزار تومان به دولت پیشین تحویل داد اما احمدی نژاد سکه را با چندین برابر قیمت تحویل دولت روحانی داد.

وی در ادامه قیمت گوشت را در دولت اصلاحات و دولت قبلی مقایسه کرد و اظهار کرد: امروز ذخیره گندم در کشور ما چندین برابر است و تا کنون ۳ میلیون تن گندم برای صادارات و ۷۰۰ روز ذخیره برای کشور داریم. دولت در تمام بخش‌ها فعالیت داشته اما آن چیزی که در اتاق فکر و در اذهان مردم جا داده‌اند آن است که دولت تا الان چکار کرده است.

ولی‌زاده بیان کرد: باید به حقیقت توجه کرد بحث نظام جمهوری اسلامی است و دشمنان نمی‌گویند دولت روحانی توانمند در اداره کشور نبوده بلکه می‌گویند این نظام در نگهداری کشور توانمند نبوده است.

وی با اشاره به خدمات این دولت و نظام گفت: رهبری تاکید فراوانی در این زمینه دارد که خدمات نظام را از ابتدا تا کنون با زبان مردم برای آنها بازگو کنیم.در آینده دو انتخاب مهم در پیش‌رو داریم و باید در این زمینه مسئولان برای ایجاد یک انتخابات سالم، پرنشاط و با حضور حداکثری مردم تلاش کنند.

مشاور و مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری با اشاره به نامگذاری سال به اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: رهبر چندین سال است که مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح می‌کند ویک زمان تولیدات نفت به پایان می‌رسد و ما باید بتوانیم با اقتصاد داخلی خود در مقابل دشمنان  ایستادگی کنیم.

این مسئول با بیان این‌که در حال حاضر روزانه ۲ میلیون بشکه نفت صادرات کشور ایران است تصریح کرد: کارهای زیادی در بخش‌های مختلف صورت گرفته است و مسئولان بر آنها تکلیف است که خدمات دولت‌ها به زبان خود مردم از ابتدای انقلاب تاکنون برای مردم بازگو کنند.

انتهای پیام/م

 

دیدگاه‌ها

همه میدونن دولت قبل چه افتضاحی بر سر مملکت در آورده

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها