نظرسنجی

عملکرد شورای ششم دوگنبدان را تا کنون چگونه ارزیابی می کنید؟
11. مهر 1395 - 8:57
هوای بام نفت ایران در شرایط ناسالم؛
گرد و غبار،نفس گچسارانی ها را به شماره انداخت
بر اساس اعلام کارشناسان محیط زیست گچساران ، میزان ذرات معلق در هوای گچساران بالاتر از استانداردهای زیست محیطی و شرایط ناسالم برای گروه های جمعیتی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، بر اساس گزارش کارشناسان محیط زیست گچساران غلظت ذرات معلق هوا به یک هزار و 140 میکروگرم بر مترمکعب رسیده که فراتر از شاخص های استاندارد و بیانگر وضعیت ناسالم دراین شهرستان است.

میزان ذرات معلق هوا در زمان عادی 150 میکروگرم بر مترمکعب است که در گچساران به بیش از هفت و نیم برابر حد مجاز رسیده که نشانگر وضعیت ناسالم و خطرناک برای گروه های سنی حساس است.

در شرایطی که کیفیت هوا ناسالم است توصیه می شود گروه های حساس جمعیتی نظیر کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی، ریوی و سخت درمان تا حد امکان از حضور و تردد در فضای شلوغ شهری بپرهیزند.

گرد و غبار دید افقی در گچساران را کاهش داد

به گفته کارشناس محیط زیست گچساران ورود ریزگردها از صبح جمعه موجب کاهش دید افقی و غبارآلود شدن آسمان این شهرستان شده است.

میزان دید افقی صبح امروز در گچساران 2 هزار و 500 متر برآورد شده و از حد استاندارد یک هوای پاک و سالم (۱۰ هزار متر) کمتر است و پیش بینی می شود که پدیده ریزگردها تا امشب ادامه و تا دو سه روز آینده به صورت غبار محلی خود رانشان خواهد داد.

کارشناسان هواشناسی گچساران درجه هوای گچساران در 24 ساعت گذشته را 13 تا 32 درجه سانتی گراد اعلام کردند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

تازه های سایت