نظرسنجی

عملکردشهردار گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
14. آبان 1396 - 12:42
موکب طریق الکربلا در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی و با هدف خدمات رسانی به زائران میلیونی حرم مطهر ابا عبدالله الحسین علیه السلام در گچساران راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،این موکب‌ در جوار بارگاه شهدای گمنام گچساران برپا شده است ومردم ولایتمدار این دیار نفتخیز پذیرای هزاران زائر اربعین حسینی خواهند بود تا این شهرستان به عنوان معبر ایثارگران در دوران دفاع مقدس و در مسیر تبیین سبک زندگی اسلامی و الگوی معنوی اهل بیت علیهم السلام همانند گذشته یک نقش مهم و محوری در این خصوص داشته باشد.

محمد رمضانی مسئول موکب طریق الکربلاء گچساران در گفت و گو با این پایگاه خبری تحلیلی، گفت:شهرستان گچساران از دیرباز به عنوان معبر ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس در کشور شناخته شده است و بر این اساس تصمیم گرفته شدتا در این شهرستان با راه‌اندازی موکب هایی پذیرای زائرین از اقصی نقاط ایران و کشورهای دیگر باشیم.

وی ادامه داد:دراین موکب‌ها، تمام نیازهای زائرین حسینی پیش بینی و مهیا شده است و گچسارانی ها با بسیج تمام امکانات و خدمات مردمی آماده حضورعاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام هستند.

این خادم فرهنگی تصریح کرد:باید توجه داشت که این موکب متعلق به هیچ جریان سیاسی خاصی نیست وهمه مشاهده می کنیم که از همه طیف ها ، گروها،جوانان،پیشکسوتان ورزشی،هنرمندان ،مسئولان و هیات های مذهبی با تفکرات و با سلایق مختلف در کنار هم با خلوص نیت در حال خدمت به زائرین حرم اباعبدالله الحسین علیه السلام هستند که بایدچنین وضعیتی را حفظ و تقویت نماییم.

رمضانی تصریح کرد:براساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته آماده پذیرایی بیش از ۴۵۰ هزار زائر دراین شهرستان خواهیم بود که علاوه بر زائران ایرانی ،زائران پاکستانی و برخی زائران هم از اهل سنت هستند.

مسئول موکب طریق الکربلاء گچساران با اشاره به اقداماتی که دراین موکب انجام می شود،افزود:بحث پذیرای از زائرین اربعین که در برخی روزها به 10هزار وعده غذایی هم رسیده است،خدمات سلامت،تعمیرگاه سیار خودرویی ،اهدای اقلام و بسته های فرهنگی به زائرین،برگزاری مراسمات دعا،عزاداری و سینه زنی درموکب و برپایی خیمه دارالمهدی(عج) با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی که برای کودکان تدارک دیده شده است.

این فعال فرهنگی درپایان تصریح کرد: تلاش کرده‌ایم تا در همه چیز نمونه یک موکب حسینی باشیم وما به عنوان فرزندان ایران که ام‌القرای جهان اسلام است باید بتوانیم به نحو شایسته‌ای به زائرین خدمات رسانی کنیم که نام شایسته‌ای از شهرو دیارمان در خاطر آنها بماند.

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه‌ها

سلام موکب های دیگری هم توی این شهر هست که میشه از اونجا هم گزارش تهیه کرد

نظرات کاربران

تازه های سایت

پربازدیدها