نظرسنجی

عملکردچندماهه شهردارجدید گچساران را چگونه ارزیابی می کنید؟
29. شهريور 1396 - 16:02
جانشین فرمانده سپاه ناحیه گچساران خبرداد؛
اجرای 50 عنوان برنامه محوری هفته دفاع مقدس درگچساران
جانشین فرمانده سپاه ناحیه گچساران در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه از برگزاری بیش از 50 عنوان برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی در هفته دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، سرهنگ دوم فرامرز زمانی جانشین فرمانده سپاه ناحیه گچساران ظهر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌های‌ گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این شهرستان پرداخت و گفت:هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به اقشار مختلف مردم است و ارزش های دفاع مقدس نظیر فرهنگ ایثار و شهادت باید در میان مردم بویژه جوانان و نوجوانان نهادینه شود.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه در انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به نسل جوان جامعه رسالت بزرگی بر عهده دارند،افزود:آگاهی‌بخشی صحیح و دقیق به اقشار مختلف مردم از وظایف اصلی خبرنگاران است و این قشر تلاشگر باید در راستای اهداف نظام اسلامی و آرمان های انقلاب فعالیت و گام بردارند.

زمانی درادامه اظهارکرد: هدف از برگزاری ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس آشنایی نسل جوان و نوجوان با رشادت و ایثارگری های رزمندگان و نیز انتقال این مفاهیم ارزشمند به آنهاست هرچند که عناوین هفته دفاع مقدس با عنایت به شعار محوری "من انقلابی ام"ترسیم شده و کلیه برنامه ریزی ها بر مبنای اهداف، رویکرد گفتمانی،سیاست ها و راهبردهای حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس انجام شده است .

جانشین فرمانده سپاه ناحیه گچساران افزود:بخشی از  برنامه های این هفته مانند پیاده روی خانوادگی در روز جمعه 24 شهریورماه انجام شده است وبرمبنای این برنامه ریزی ها در روز نخست هفته دفاع مقدس مصادف با 31 شهریور ماه جاری به منظور به نمایش گذاشتن معنویت ، اقتدار و نمایش توانمندی نیروهای مسلح مراسم رژه عصر روز جمعه با حضور گردان های بیت المقدس،عاشورا،امام حسین (ع)،امام رضا(ع) ،یگان موتورسواران و تیپ مهندسی خودرویی درمحل میدان قدس سابق گچساران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد:در روز شنبه اول مهرماه امسال که «علم و فناوری، جوانان و سربازان» نامیده شده، ضمن برگزاری مراسم تقدیر از سربازان نمونه در اولین روز از بازگشایی مدارس زنگ مقاومتو ایثار نیز نواخته خواهد شد.

زمانی گفت:در روز یکشنبه دوم مهرماه جاری که با عنوان «ولایتمداری، همبستگی ملی و دفاع همه‌جانبه» است، به تبیین نقش ولایت و رهبری در حفظ کیان اسلامی در دوران دفاع مقدس و تشریح تاثیر حضور روحانیت در جبهه و همراهی با رزمندگان در خطوط مقدم نبرد برای نسل جوان و نوجوان تبیین خواهد شد.

 جانشین فرمانده سپاه ناحیه گچساران افزود:در روز دوشنبه سوم مهرماه «اقتصاد مقاومتی، خودباوری و پشتیبانی مردمی و اصناف»است که توجه به نقش اقتصاد مقاومتی و خودباوری در تولید با نگاه به مدیریت جهادی و انقلابی و بررسی تاثیر پشتیبانی مردم و اصناف در کم اثر نمودن تحریم ها و نیزتهدیدات دشمن پرداخته خواهد شد.

وی تصریح کرد:در روز سه‌شنبه چهارم مهر که «بصیرت‌افزایی، دشمن شناسی، بیداری اسلامی و استکبارستیزی» نامیده شده ،به تبیین نقش انقلاب اسلامی ،دفاع مقدسف رهبری و حدت ملی،  ادیان و مذاهب، بصیرت، دشمن شناسی و استکبار ستیزی به عنوان الگوی نهضت های مقاومت در دفاع مقدس پرداخته خواهد شد .

زمانی افزود: در روز چهارشنبه پنجم مهرماه که «رزمندگان، پیشکسوتان و زنان اسوه‌های صبر و مقاومت» ننام گرفته است، تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس بررسی اهمیت نقش خاواده در حفظ ارزشهای اسلامی و صیانت از آرمان های انقلاب و تکریم زنان اسوه های صبرو مقاومت نقش زنان و خانواده ها در دوران دفاع مقدس پرداخته خواهد شد.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه گچساران اظهارکرد: روز پنج‌شنبه 6 مهرماه جاری نیز «شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران» نامیده شده که عطر افشانی گلزار مطهر شهدا،تجلیل از ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس وسرکشی  ازخانواده ها معظم شهداء از برنامه های این روز خواهد بود.

زمانی گفت:در روز جمعه هفتم مهرماه که «فرماندهان، عزتمداران و حماسه‌آفرینان» نامگذاری شده است، بزرگداشت فرماندهان شهید و حضور دستجات عزاداری و سینه زنی در نماز باشکوه جمعه خواهد بود.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه گچساران با بیان اینکه مسئولیت تکریم این هفته مخصوص یک گروه خاص نیست و متعلق به همه مردم است،گفت:تمام تلاش ما در پی جلوگیری از دو تهدید آسیب تحریف و فراموشی آرمان ها و ارزش های  دفاع مقدس است و از این رو تمامی برنامه ها با نگاهی عالمانه برای جلوگیری از این دو تهدید اجرا خواهند شد.

انتهای پیام/م

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

پیشنهاد سردبیر

تازه های سایت

پربازدیدها